Aktuality

1 2 3 4 5  další 
 • Budou otevřeny další dvě pobočky pro registraci parkovacích oprávnění na Praze 8

  28.07.2016
  V pondělí 1. srpna budou otevřeny v Kulturním domě Ládví a v Karlíně na adrese Karlínské náměstí 22/14 dvě nové pobočky pro registraci parkovacích oprávnění pro nově vznikající zóny placeného stání na Praze 8. Přidají se tak k již otevřené pobočce v přízemí tzv. Bílého domu (U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň).
 • Nesmyslné vandalství na Praze 8

  28.07.2016
  V Praze 8 bylo nainstalováno osm hmyzích hotelů, z toho bohužel dva neznámý pachatel zapálil. Další hmyzí hotel na Praze 8 lehl popelem u Ďáblického jezírka v Kobylisích. Hmyzí hotel byl pojištěn a bude nahrazen novým, pravděpodobně v jiné lokalitě.
 • Posouzení hluku ze sportoviště Chvatěrubská

  27.07.2016
  Odbor životního prostředí a speciálních projektů obdržel první posouzení hluku ze sportovišť na území MČ Praha 8, konkrétně se jedná o veřejné sportoviště Chvatěrubská, kde si občané z přilehlých domů stěžovali na nepříjemný hluk šířený z tohoto sportoviště, zejména dopady míče na ohrazení hřiště.
 • V Libni vznikne nová psí louka

  26.07.2016
  V prvním srpnovém týdnu bude zahájena úprava zelené plochy na křižovatce ulic Fr. Kadlece a Na Stráži v Libni. Záměrem je vybudování oplocené louky, která bude sloužit jako prostor pro venčení psů bez vodítka včetně možnosti využívání agility prvků, součástí je i úprava zeleně včetně nových výsadeb. Práce budou probíhat zhruba do poloviny září.
 • Běháme s Osmičkou

  26.07.2016
  S cílem nabídnout amatérským běžcům společné tréninky spojené s odborným poradenstvím zahajuje městská část Praha 8 vlastní běžeckou školu. Začíná ve čtvrtek 1. září 2016 pod názvem Běháme s Osmičkou a může se do ní zapojit skutečně každý. Účast na společných trénincích je zdarma!
 • Měření radonu zdarma

  22.07.2016
  Státní ústav radiační ochrany, v. v. i., nabízí bezplatné měření radonu pro občany jako součást Radonového programu, který koordinuje Státní ústav pro jadernou bezpečnost. Díky tomuto programu je možné zjistit množství této látky v budovách, které jsou využívány k bydlení.
 • Karlínské farmářské trhy – srpnový provoz

  26.07.2016
  Během měsíce srpna se farmářské trhy na Karlínském náměstí konají pouze o sobotách od 8 do 14 hodin.
 • Občané Prahy 8 se mohou zúčastnit dotazníkového šetření k revitalizaci parku Dlážděnka

  22.07.2016
  Podobně jako měli občané možnost se zapojit do příprav revitalizací Sídliště Bohnice a Sídliště Ďáblice, mají tuto možnost i v rámci příprav revitalizace parku Dlážděnka. Do 10. srpna se občané mohou zúčastnit dotazníkového šetření týkajícího se připravované rekonstrukce tohoto parku.

Akce městské části

1 2 3 
 • Lovci mamutů na Osmičce


  Ve dnech 29. června až 30. září 2016, Bílá galerie v budově Úřadu MČ Praha 8, tzv. Bílý dům, U Meteoru 6, Praha 8 – Libeň. Výstava k výročí Eduarda Štorcha. Přehled všech akcí na území Prahy 8 naleznete v Kalendáři akcí.
 • Karlínské farmářské trhy


  Každou sobotu (8–14 hodin) na Karlínském náměstí, Praha 8 – Karlín. O letních prázdninách se trhy konají pouze v sobotu. Přehled všech akcí na území Prahy 8 naleznete v Kalendáři akcí.
 • Aktuální akce pro seniory


  Přehled všech aktuálních akcí pro seniory naleznete v Kalendáři akcí.
 • Karlínské filmové léto


  Od 16. června do 4. září 2016, Letní kino Regina, Hybešova 10, Praha 8. Vstupné 50 Kč. Přehled všech akcí na území Prahy 8 naleznete v Kalendáři akcí.
 • Noc na Karlštejně


  Pátek 12. srpna od 20.00 hodin, nádvoří Libeňského zámku (Zenklova 1/35, Praha 8 – Libeň). Muzikál s písněmi Karla Svobody ve kterém účinkují např. Václav Vydra, Pavel Vítek, Míša Nosková, Jan Rosák. Pořádáno při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Přehled všech akcí na území Prahy 8 naleznete v Kalendáři akcí.
 • Kinobus Ládví – filmy pod širým nebem


  Od pondělí 22. srpna do čtvrtku 25. srpna 2016, za koupalištěm Ládví, Štíbrova 17, Praha 8 – Kobylisy, v blízkosti stanice metra C Ládví. Oblíbené turné letního kina, vstup zdarma.
 • Kinobus Bohnice – filmy pod širým nebem


  Od pondělí 29. srpna do čtvrtku 1. září 2016, za areál Psychiatrické nemocnice Bohnice. Oblíbené turné letního kina, vstup zdarma.
 • Kdo si hraje, nezlobí


  Sobota 3. září a neděle 4. září 2016 od 13 do 18 hod., Areál sportoviště FK Meteor Praha 8 (U Meteoru 3, Praha 8) a před Kulturním domem Krakov (Lodžská ulice, Praha 8). Odbor kultury, sportu, mládeže a památkové péče ÚMČ Praha 8 zve rodiče a děti na akci zaměřenou na prezentaci aktivit volnočasových oddílů a sportovních klubů z Prahy 8. Přehled všech akcí na území Prahy 8 naleznete v Kalendáři akcí.


Infokanál Praha 8