Adventní setkání u vánočního stromu

Místostarostka Alena Borhyová na adventním setkání u vánočního stromu Prahy 8Dva dny po stříbrné neděli proběhlo předvánoční setkání u vánočního stromu na Karlínském náměstí. Ten potěšil místní i zastupitele Prahy 8, kteří se přišli rozveselit poslechem zpěvu koled a drobným občerstvením. Dospělí s chutí popíjeli svařené víno či kávu, děti měly radost z teplého čaje a cukroví.

U vánočního stromu nejprve zazpívaly malé zpěvačky z hudebního oddělení Domu dětí a mládeže Karlínského Spektra pod vedením Lydie Paďourové. I když to vypadá, že Vánoce budou bez sněhu, šikovné děti, za zpěvu písně Rolničky, postavily alespoň sněhuláka papírového. Další vystoupil pěvecký soubor Hudební akademie Pavly Zumrové s tematickými písněmi z celého světa.

Na popředí osvětleného kostela se barevné ozdoby stromu pěkně vyjímaly. „I když nebylo lehké strom v tak krátkém čase sehnat, jsem moc ráda, že se to podařilo. Je mnohem krásnějším, než jsem doufala a je báječné, že září na Karlínském náměstí jako každý rok,“ říká místostarostka Borhyová. Paní místostarostka se také ujala velmi příjemné činnosti – rozdávala cukroví všem, kteří se v chladný podvečer přišli předvánočně naladit. Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku popřála spolu s panem starostou Romanem Petrusem a poté už se každý rozešel do svých domovů či za honbou vánočních dárků.

Zveřejněno: 19.12.2014 – Tomáš Vlk