Aktivity Komunitního centra a zahrady Kotlaska v plném proudu

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska v Praze 8 v Libni je pro veřejnost otevřeno již od letošního června. V úterý 12. září 2017 se na Kotlasku přijeli podívat partneři neziskové organizace RUBIKON Centrum, která za projektem stojí. Cílem centra je pomáhat lidem s těžkou životní minulostí v návratu do života prostřednictvím soudržné a nápomocné společnosti.

Dříve chátrající objekt a zanedbaný přilehlý sad se proměnil k nepoznání. Komunitní centrum nabízí prostory pro tvořivé dílny, workshopy i odborné semináře k osobnímu a profesnímu rozvoji. Přilehlý pozemek zase možnost zahradničení nebo trávení volného času v přírodě. Centrum je skvělým místem pro klienty RUBIKONu k vyhledání odborných konzultací, ale také pro zapojení do komunity. „Hlavní myšlenkou je spojit dohromady na jedno místo lidi, kteří šlápli vedle a hledají nový start, a běžnou veřejnost. Věřím, že nově vzniklé centrum má potenciál tento cíl naplnit. Jako městská část jej budeme i v budoucnu podporovat jak jen bude v našich silách,“ říká při příležitosti slavnostního otevření centra partnerům starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Právě osmá městská část má na otevření centra velký podíl. Dalšími partnery jsou Magistrát hl. m. Prahy, Vězeňská služba ČR, firemní sektor a další neziskové organizace. Vybudování a provoz Kotlasky je financováno z Evropských fondů v rámci Operačního programu-Pól růstu ČR. „V místech, kde komunitní centrum vzniklo, sídlilo před mnoha lety agitační středisko, nebo z bližší minulosti např. klub důchodců. Poslední roky ale prostor chátral. I proto jsem projektu fandil od samého počátku a neváhal jsme městský objekt na pozemku RUBIKON Centru pronajmout. Po rekonstrukci slouží výborně jako zázemí pro lidi nejen z okolí a všechny,“ komentuje místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil, který stojí u projektu od jeho začátku.

Slavnostně byl odhalen také šachový stolek na zahradě centra, jehož umístění proběhlo ve spolupráci s organizací Piána na ulici. Šachové figurky na něj a na další stolky, které Piána na ulici rozmisťují v českých městech, vyrobili vězni ve věznici Oráčov.

Více informací:
Komunitní centrum a zahrada Kotlaska
Kateřina Jirová
Nad Kotlaskou I., 180 00 Praha 8
jirova@rubikoncentrum.cz

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 13.09.2017 – Marcela Voženílková