Aktuality místní Agendy 21

1 2 3 4 5  další
  • Palmovka TEĎ – Praha 8 vede dialog o proměně

22.01.2018
    Palmovka se postupně mění na důstojné centrum Prahy 8. Místostarosta Petr Vilgus sbírá podněty od zájemníků i občanů.
  • Palmovka TEĎ – budoucnost veřejného prostoru

17.01.2018
    Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy a sousedské setkání Palmovka TEĎ, které proběhnou ve čtvrtek 25. ledna 2018.
  • Spolu8bio – projekt komunitního kompostování v Praze 8

16.01.2018
    Osmá městská část zahajuje ve spolupráci se spolkem Ekodomov projekt komunitního kompostování s názvem Spolu8bio. Jeho cílem je během jara tohoto roku umístit pět komunitních kompostérů pro potřeby obyvatel Osmičky.
  • Ekologická stopa Prahy 8

12.01.2018
    MČ Praha 8 vytváří z hlediska spotřeby zdrojů a produkce odpadů menší ekologickou stopu na obyvatele jako na národní úrovni celá Česká republika, ale také jako celá Praha. Další kroky ke zlepšení již probíhají.
  • Palmovka opět o krok blíž k tomu být centrem Prahy 8

27.11.2017
    Vedení městské části Praha 8 pokračuje v řešení revitalizace Palmovky. Dalším krokem, kterým se místo přibližuje důstojnému vzhledu jakožto centra osmé městské části, je projektová příprava veřejného prostranství křižovatky Palmovka.
  • Praha 8 získala bronz v zapojování veřejnosti do rozhodování

22.11.2017
    Zapojování veřejnosti do rozhodování je jednou z priorit vedení městské části Praha 8. Za své dosavadní úsilí získala třetí místo v pilotním projektu Index participace ze 151 měst a městských částí celé České republiky.
  • Obyvatelé Prahy 8 rozhodli: naučná stezka v Bohnicích, obnova fontány na Palmovce či outdoor gym na Ládví

21.11.2017
    Celkem 20 projektů podpořili obyvatelé Prahy 8 svými hlasy v prvním ročníku participativního rozpočtu. 3 766 lidí využilo možnost podílet se na tvorbě rozpočtu osmé městské části pro příští rok.
  • Jídlo nás spojuje

16.11.2017
    Jíme, abychom žili, nebo žijeme, abychom jedli? Putovní výstava o přístupu k potravinám, zemědělství a našem vztahu k jídlu bude od pondělí 20. listopadu 2017 k vidění také na Praze 8. Místostarosta Petr Vilgus vás zve na slavnostní zahájení, úterý 21. listopadu 2017 v 16.00 hodin do OC Krakov.
  • Konference o pohybu pro malé i velké přilákala desítky zájemců

14.11.2017
    MČ Praha 8 uspořádala celostátní konferenci pro širokou i odbornou veřejnost „Pohyb v každém věku“. V pondělí 13. listopadu 2017 se v KD Ládví zájemci dozvěděli mnoho nového o tom, jak se správně pohybovat v různém věku, jak se vyhnout nemocem, jak se dobře starat o své tělo, jak ho správně vyživovat a mnoho dalšího.
  • Hlasování pro projekty participativního rozpočtu Prahy 8 zahájeno

30.10.2017
    Celkem 28 projektů ode dneška bojuje o hlasy občanů osmé městské části v rámci projektu participativního rozpočtu MOJE OSMIČKA. K hlasování, které probíhá na internetových stránkách MOJE OSMIČKA, stačí pouze mobilní telefon.
  • Zastupitelstvo mladých se zapojilo do dobrovolnické akce

26.10.2017
    Od 12. do 15. října 2017 se po celé České republice rozběhl projekt dobrovolnických aktivit s názvem „72 hodin“. Cílem tohoto projektu pořádaného Českou radou dětí a mládeže, je zvelebovat veřejná prostranství v ČR. Například parky, lesy a dětská hřiště.
  • Pohyb v každém věku – celostátní konference pro každého

23.10.2017
    Registrujte se na druhý ročník celostátní konference, který se tentokráte zaměří na všechny zájemce o pohyb. Vstup na konferenci je zdarma.
  • Praha 8 ví, jak na společensky odpovědné zadávání veřejných zakázek

18.10.2017
    Městská část Praha 8 přispěla k naplňování Cílů udržitelného rozvoje nejen tím, že se v loňském roce stala Fairtradovou městskou částí, ale v letošním roce nechala vypracovat studii Možnosti udržitelné spotřeby Městské části Praha 8, která byla představena v pondělí 16. října 2017.
  • Informačně i umělecky cenná Výstava na stromech zahájena

11.10.2017
    Až do 16. října se můžete seznámit s příběhy kostarických a panamských pěstitelů banánů v rámci Výstavy na stromech, která byla slavnostně zahájena radní pro kulturu Janou Solomonovou v pondělí 9. října 2017.
  • Můj nápad pro moji čtvrť. Praha 8 vybírá projekty občanů v rámci participativního rozpočtu

05.10.2017
    10 milionů korun – o takovou částku usilují občané Prahy 8 v rámci projektu participativního rozpočtu osmé městské části pod názvem MOJE OSMIČKA. V další fázi projektu Vás zveme na veřejné představení jednotlivých návrhů v termínech 9., 11. a 12. října 2017.
  • Setkání s mexickým pěstitelem fairtradové bio kávy

25.09.2017
    MČ Praha 8 podporuje a propaguje Fairtrade řadou aktivit. S Gregorio Méndez Morenem jsme diskutovali o možnostech produkce bio kávy s odpovídající kvalitou pro vývoz v souladu s platnými standardy pro Fairtrade v Mexiku.
  • Pražané společně ujeli 8 700 km v rámci XI. ročníku Cyklozvonění

18.09.2017
    Více než 450 Pražanek a Pražanů z 26 městských částí a přilehlých obcí ujelo celkem 8 700 km v rámci XI. ročníku Pražského cyklozvonění. Sportovní festival se konal v neděli 17. září v Kaizlových sadech v Praze 8.
  • Připomínkování dopravněbezpečnostní studie Dolní Libně

15.09.2017
    Zapojte se do připomínkování pracovní verze studie, ve které nejsou ještě zapracovány všechny podněty. Využijte tuto možnost do 24. září 2017 a zasílejte podněty na e-mail dolni.liben@gmail.com. Následně budou podněty zapracovány a studie bude koncem září odevzdána na oddělení strategického rozvoje a MA21 ÚMČ Praha 8.
  • Developeři, občanská sdružení a samospráva u jednoho stolu: kde začít na Palmovce?

07.09.2017
    Společnost UNIT architekti představila návrh rychlých opatření pro zkvalitnění území Palmovky, která se má stát do roku 2030 důstojným centrem MČ Praha 8.
  • Praha 8 má podněty na investice od občanů

06.09.2017
    Na realizaci nápadů občanů vyčlenila městská část v rámci praticipativního rozpočtu na rok 2018 částku 10 milionů korun.