Aktuality z městské části

1 2 3 4 5  další
  • Kulturní léto Prahy 8 zpříjemní prázdniny

22.06.2018
    Městská část Praha 8 nezapomíná na své obyvatele ani o letních měsících a chce všem zpříjemnit horké prázdninové dny a večery.
  • Starosta Petrus poděkoval policistům a hasičům za jejich službu veřejnosti

20.06.2018
    Starosta MČ Praha 8 již po třetí poděkoval v úterý 19. června 2018 příslušníkům Policie České republiky, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru ČR za jejich příkladnou a obětavou službu veřejnosti.
  • Magistrát brzdí ochranu sídliště Ďáblice, za kterou bojuje Praha 8

19.06.2018
    Praha 8 se obává průtahů při tvorbě územní studie s regulačními prvky pro sídliště Ďáblice. Ta má být argumentem proti výstavbě výškových budov, která této lokalitě hrozí.
  • Praha 8 našla shodu nad připomínkami k Metropolitnímu plánu

18.06.2018
    Dopis starosty osmé městské části Romana Petruse občanům k projednání Metropolitního plánu Radou MČ Praha 8.
  • Komunitní centrum a zahrada Kotlaska slaví první narozeniny

18.06.2018
    Dříve chátrající objekt a zanedbaný přilehlý sad se za rok proměnil k nepoznání. Komunitní centrum Kotlaska, které provozuje nezisková organizace RUBIKON Centrum, je velmi aktivní a má již svou vlastní klientelu.
  • Rekonstrukce Zenklovy ulice 2018

06.02.2018
    Aktuální souhrnné informace o rozsáhlé rekonstrukci Zenklovy ulice v úseku Palmovka–Bulovka probíhající od 3. ledna do konce září 2018.
  • V DPS Bulovka proběhlo závěrečné losování cen Křížovkářské ligy

14.06.2018
    V Domovu s pečovatelskou službu Bulovka proběhlo ve středu 13. června 2018 losování cen oblíbené Křížovkářské ligy, kterým byl slavnostně zakončen stávající ročník soutěže. Do něj se zapojilo úžasných 317 soutěžících a ze všech těchto účastníků byly losovány jednotlivé ceny.
  • Novinky v oblasti občanských průkazů a cestovních pasů od 1. července 2018

12.06.2018
    1. červenec 2018 přinese celou řadu změn na úseku vydávání občanských průkazů a cestovních pasů. Nově se budou vydávat jen občanské průkazy se strojově čitelnými údaji a s novým kontaktním elektronickým čipem, bude možno požádat o vydání občanského průkazu i cestovního pasu ve zkrácené lhůtě do 24 hodin a mění se též i výše vybíraných správních poplatků.
  • Dopravní omezení v Karlíně v termínu 22.–23. června 2018

12.06.2018
    S průběhem festivalu budou spojena nutná dopravní omezení a opatření, na která včas upozorní dopravní značení. Uzavírky, omezení dopravy a zákaz parkování se budou v pátek 22. června 2018 týkat oblastí: Karlínské náměstí před a za kostelem, přilehlé ulice Kollárova a parkoviště v severozápadní části Karlínského náměstí, dále oblasti Kaizlových sadů, zejména ulice U Invalidovny, Za Invalidovnou a Molákova...
  • Prahu 8 brázdí tři nové zametací stroje

11.06.2018
    Každým rokem se MČ Praha 8 snaží vylepšovat služby občanům, v oblasti úklidu veřejného prostranství. Letos zakoupila tři nové špičkové zametací stroje, které zlepší a urychlí úklid napříč městskou částí. Denně je můžete potkat Libni, Karlíně, Kobylisích i Bohnicích.
  • Informace o rušení separačních kontejnerových stání v Karlíně

08.06.2018
    Karlín, jedna z nejhezčích čtvrtí metropole, se zapojila do projektu „Nádoby na tříděný odpad pro obyvatele Karlína až do domu“, jehož cílem je snižování zátěže veřejného prostoru snížením počtu venkovních stanovišť na tříděný odpad a jejich nahrazováním sběrnými nádobami umístěnými v domovních vybavení.
  • Praha 8 hledá s pomocí občanů podobu OC Draháň v Čimicích

06.06.2018
    Ve středu 23. května 2018 proběhlo v KD Krakov veřejné projednání architektonické studie možných budoucích podob objektu OC Draháň v Čimicích. Snahou je nalézt podobu objektu, která by byla atraktivní pro občany této lokality. Hlasujte v anketě do 30. června 2018.
  • Velký průvodce územním řízením aneb jak se občané mohou bránit negativní výstavbě

06.06.2018
    Cílem Průvodce je občany srozumitelnou formou seznámit s rozhodovacími procesy, které probíhající v souvislosti s výstavbou, a rovněž s možnostmi zapojení obyvatel městské části Praha 8 do tohoto procesu.
  • Veřejnosti byl představen návrh předprostoru nové radnice

05.06.2018
    Ve čtvrtek 31. května 2018 pořádala MČ Praha 8 akci Palmovka Teď - Udržitelně. Hlavním bodem akce bylo představení návrhu předprostoru nové radnice veřejnosti a zahájení venkovní výstavy.
  • Rodinné a komunitní centrum Ládví se zaměří na mezigenerační vztahy

31.05.2018
    Osmička pro rodinu bude od příštího roku provozovat nové rodinné centrum v Kobylisích. Jeho hlavním cílem bude propojení mezigeneračních přenosů, hledání možností pro vzájemný rozvoj a podporu.
  • Červnové číslo Osmičky

28.05.2018
    Právě vychází nové číslo měsíčníku městské části Praha 8 „Osmička“.
  • Projekt DIGI SVĚT v Praze 8 v plném proudu

28.05.2018
    V půlce května 2018 byl zahájen projekt MČ Praha 8 a její příspěvkové organizace Osmička pro rodinu DIGI SVĚT. Projekt se zaměřuje na nástrahy internetu, které číhají na každého z nás. V červnu proběhnou další akce.
  • Rozhovor: František Suchý, držitel Ceny Paměti národa

28.05.2018
    František Suchý pomohl za okupace uchovat jména popravených v naší paměti. Byl svědkem výjevů, které by nechtěli vidět ani ti nejotrlejší. V době dvou totalit denně riskoval život, strávil 12,5 roku v komunistickém kriminále. V roce 2011 mu byl propůjčen Řád T. G. Masaryka III. stupně, je držitelem Ceny Paměti národa (2017).
  • Rada Prahy 8 dala zelenou návrhu studie Rohan City

Rada MČ Praha 8 projednala ve středu 23. května 2018 návrh studie Rohan City.
  • Nová podoba ulice Za Poříčskou bránou díky mural art

15.05.2018
    Východ z průchodu metra Florenc do ulice Za Poříčskou bránou zdobí umělecké dílo mezinárodně uznávaného autora Marata Danilyana. Pět metrů vysoká výmalba je jedním z kroků ke zkrášlení tohoto místa a realizaci dalších projektů.