Aktuální Informace o postupu prací a termínu přesunu zastávky MHD TRAM Palmovka, ve směru Kobylisy před Divadlo pod Palmovkou v rámci zakázky 1/4/H76/00 OVŘ ul. Zenklova (úsek Palmovka – Elsnicovo nám.)

Na základě množících se dotazů občanů na postup prací v úseku Palmovka – Elsnicovo náměstí, a s tím související přesun tramvajové zastávky Palmovka před Divadlo pod Palmovkou, jsme se informovali u Pražské vodovodní společnosti a.s.

Zhotovitel akce (Subterra a.s.) před pokládkou posledního úseku nového potrubí DN 300 mm v délce cca 90 m provedl kopané sondy, při kterých zjistil:
  1. Dopravní podnik nechal vybetonovat základy betonových patek 2 sloupů s trakčním vedením přímo na stávající vodovodní litinové potrubí DN 300mm a patky svých sloupů nemůže posunout, protože zde není prostor.
  2. Trasy inženýrských sítí se neshodují se zákresy správců sítí, které obdržel jako podklady projektant pro navržení nové trasy vodovodu DN 300mm. A dokonce byly v trase nalezeny další el. kabely.
Z těchto důvodů byla zhotovitelem navržena nová technologie provedení vodovodu v tomto problematickém úseku, a to vyvložkování stávajícího vodovodního řadu rukávcem – PP vložkou.

Na základě výše uvedeného byl termín přesunu tramvajové zastávky před Divadlo pod Palmovkou stanoven na 17.10.2019. Podle postupu prací se očekává návrat zastávky do původní polohy přibližně po dalších třech týdnech (konečný termín bude včas upřesněn na základě postupu výstavby).


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

 
Přesun zastávky MHD TRAM „Palmovka“ ve směru Kobylisy – schéma
Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 05.09.2019
Vytisknout