Aktuální informace k rekonstrukci Negrelliho viaduktu

Rekonstrukce významné dopravní stavby nabírá na obrátkách a konečně jsou viditelné i postupy prací při vlastní opravě mostu. Nové cihelné obvodové zdivo působí příjemným dojmem a i ostatní finální úpravy budou jistě přínosem celé oblasti okolo Negrelliho viaduktu.

V současné době nás čeká několik zásadních omezení. Jako první bude uzavření ulice Prvního pluku, mezi ulicí Pobřežní a Rohanským nábřežím. Zbourání havarijní klenby (doufáme, že již poslední) proběhne za úplné uzavírky komunikace od 20. dubna do 5. května 2019 a po této době bude komunikace průjezdná opět jedním směrem, jako doposud. Podzemní parkoviště u IBC bude v době uzávěry v provozu.

Úplné uzavření ulice Prvního pluku pro veškerý provoz od 4. května do 10. května 2019 (mezi vjezdem do ANF Florenc a ulicí Křižíkova, vč ulice Malého a chodníků v oblasti) je z důvodu osazení nové ocelové konstrukce mostu a související práce na upevnění ocelové konstrukce k opěrám. Objízdné trasy budou opět vedeny ulicemi Pernerova, Vítkova, Křižíkova, Sokolovská, Rohanské nábřeží a budou upřesněny DPP na jeho informačním portálu. V souvislosti s touto uzavírkou plánuje stavba opravit i propadlé dlážděné povrchy komunikace Malého a Prvního pluku, aby po zpětném otevření komunikace zmizela poškozená propadlá místa, která všem znepříjemňují život, hlavně při deštích. Komplexní oprava povrchů komunikací po stavbě je plánována na II. pololetí roku 2020.

Posledním velkým omezením je uzavření komunikace Křižíkova v době školních prázdnin. Od 5. července do 14. července 2019 bude ulice Křižíkova uzavřena pro veškerý provoz v prostoru od Hudebního divadla Karlín po bývalá kasárna v místě křížení s Negrelliho viaduktem. V tomto čase dojde k vybudování ochranné konstrukce nad vozovkou a vložení ocelových nosníků nového mostu. Horní část mostu bude následně zabetonována. Také v této oblasti budou dále uzavírány střídavě chodníky pro dokončování stavebních prací a proto apelujeme, abyste dodržovali pokyny pracovníků stavby a hlavně dbali na svoji bezpečnost používáním vyznačené obchozí trasy.

Všechny účastníky provozu žádáme o ohleduplnost při projíždění či chůzi ve stísněných a přetížených poměrech kolem stavby v této oblasti, neboť bezohlednost k ostatním účastníkům provozu vede ke zbytečným konfliktům a často i k úrazům.

Petr Šantavý
koordinátor stavby


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 25.03.2019
Vytisknout