Do programu Antigrafiťák se přihlásilo již 25 majitelů nemovitostí

Program Antigrafiťák – logoDo programu Antigrafiťák, jehož cílem je boj proti nelegálnímu graffiti v MČ Praha 8 má zájem zapojit se již 25 majitelů soukromých nemovitostí.

V polovině dubna jsme informovali o rozšíření antigraffiti programu Prahy 8 i na vlastníky soukromých nemovitostí. „O zapojení se projevilo zájem již 25 majitelů budov napříč Prahou 8. Jsem rád, že o program je takový zájem. Je to důkaz, že obyvatelům Prahy 8 není lhostejný vzhledem naší městské části a chtějí nám pomoci v boji proti vandalství,“ uvádí místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil, který je iniciátorem projektu Antigrafiťák.

„Technici realizační firmy si již domlouvají setkání s majiteli objektů, které do našeho programu Antigrafiťák přihlásili. Na jejich základě bude jasné, jak velkou část fasády těchto budov bude potřeba ošetřit antigraffitovým nátěrem a případně kolik graffiti nápisů bude potřeba odstranit. Poté se může přistoupit k podpisu smlouvy s naší městkou částí. Právě podpis smlouvy a pak také příprava povrchu fasády pro aplikaci antigraffiti nátěru je podmínkou pro účast soukromých objektů v programu Antigrafiťák,“ informuje místostarosta Nepil.

Další zájemci o účast v projektu se mohou registrovat skrze webový portál aplikace antigrafitak.cz, infolinku 601 106 123 či e-mail info@antigrafitak.cz

Zveřejněno: 07.05.2018 – Marcela Voženílková