Betonárka na Rohanský ostrov nepatří, řeklo Zastupitelstvo MČ Praha 8

Zastupitelé městské části Praha 8 schválili usnesení, kterým nesouhlasí s existencí komplexu „Betonárny“ a souvisejících staveb mj. včetně dočasné obslužné účelové komunikace. Jde o dočasné stavby TBG Metrostav s.r.o. v lokalitě Rohanský ostrov v Karlíně.
 
Zastupitelé Prahy 8 proto požadují, aby Hlavní město Praha nečinila žádné kroky, které by vedli k prodlužování stavebního povolení, respektive prodlužování období pro dočasnou stavbu a prodlužování nájemních smluv na pozemky, kde se betonárka a související stavby nachází.
 
"V takto progresivně se rozvíjejícím území už betonárka nemá prostor. Je tam velmi rychle vznikající obytná část, kde budou tisíce bytů, společně s odpočinkovou zónou a samotná funkce betonárky už zde není vhodná. Je lidmi negativně vnímána," domnívá se zastupitel Prahy 8 a hlavního města Prahy Radomír Nepil.

„Usnesení je podmětem pro hlavní město. Kroky, které jsme provedli, jsme vyčerpali své možnosti. Nyní čekáme na rozhodnutí hlavního města, na to, jaký postup zvolí. Naše představa je, aby betonárka a další související dočasné stavby byly odstraněny do konce roku 2021,“ dodává radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Betonárka na Rohanský ostrov nepatří, řeklo Zastupitelstvo MČ Praha 8Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 17.12.2020
Vytisknout