Bohnický hřbitov je majetkem Prahy 8

Bohnický hřbitovPo devítileté snaze místostarosty Prahy 8 Jiřího Vítka (Patrioti) patří Bohnický hřbitov od dnešního dne městské části Praha 8. Svým podpisem předávacího protokolu to stvrdila ředitelka odboru hospodaření s majetkem státu UZSVM Ivana Kubíčková a radní Prahy 8 pro oblast majetkovou Tomáš Slabihoudek (TOP 09). Podepsáno, orazítkováno, zaprotokolováno! 

K předání jednoho z nejtajemnějších míst Česka, Bohnického hřbitova, mezi státem a městskou částí došlo dnes krátce po poledni, přímo v areálu hřbitova. Kdybychom u toho nebyli, asi bychom tomu ani nevěřili, ale stalo se.  Přesně ve chvíli, kdy se podepisoval protokol, začalo hřmít a spustil se lehký déšť, který po chvíli ustal. Tajemné místo potvrdilo svou pověst. 

A co s tímto tajemným místem bude dál? Městská část Praha 8 má zájem tento historicky významný prostor opravit do podoby důstojného pietního místa a zároveň jej zpřístupnit veřejnosti. A přitom ponechat místu jeho mystičnost a ráz. Prvním plánovaným krokem má být oprava vstupní brány a zabezpečovací práce k zajištění bezpečnosti.

www.bohnickyhrbitov.cz


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Bohnický hřbitovMohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 21.06.2022
Vytisknout