Bouřky v Praze poslaly na premiérový „ostrý“ zásah Jednotku sboru dobrovolných hasičů Prahy 8

Dobrovolní hasiči – výjezdní hasičský vůz DennisVýjezdní hasičský vůz Dennis s šestičlennou posádkou na svůj historicky první ostrý zásah včera vyslal centrální dispečink pražských hasičů kvůli přívalovému dešti, který zatopil suterén Polikliniky Mazurská v Praze 8 – Bohnicích. Dennis na místo dorazil za 9 minut od zavolání, přesně v 19.36 hod. Na místo přijela také jednotka dobrovolných hasičů z Březiněvsi a vůz HZS Praha.

Vodu ze suterénu polikliniky hasiči odčerpávali až do 21.40 hod. Na místě už působily jen dvě jednotky dobrovolných hasičů, přičemž velení od HZS Praha převzala JSDH Praha 8.

„Naše jednotka má 23 členů a byla zřízena 1. dubna loňského roku a včera šlo o náš první ostrý výjezd. Těší nás, že jsme se osvědčili,“ říká zástupce velitele jednotky Jan Kouba.

V polovině loňského roku dostala jednotka od radnice Prahy 8 právě Dennise, tedy výjezdní hasičský vůz. Městská část ho získala od Hasičského záchranného sboru hl.m.Prahy.

„Těší mě, že akceschopnost a pohotovost prokázala jak naše jednotka dobrovolných hasičů, tak Osmá správa majetku a služeb ve spolupráci s radničním Odborem bezpečnosti a krizového řízení. Díky tomu v suterénu polikliniky nyní už běží naplno deset našich vysoušečů,“ doplnil starosta Prahy 8 Ondřej Gros.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů městské části Praha 8 má za úkol chránit životy a zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytovat účinnou pomoc při mimořádných událostech, které ohrožují život a zdraví obyvatel, majetek nebo životní prostředí a které vyžadují provedení záchranných, resp. likvidačních prací a plnit další stanovené úkoly na území Městské části Praha 8 v souladu s právními předpisy.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Dobrovolní hasiči – zatopený suterén Polikliniky Mazurská v Praze 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 15.06.2020
Vytisknout