Brčka osvěží letní osmičku

Mlžící zařízeníRadní Prahy 8 dnes schválili instalaci oblíbených mlžících zařízení, tzv. brček, pro letní měsíce. MČ Praha 8 tak ve spolupráci s PVK a.s. nechá instalovat mlžítka na 4 místech v Praze 8: U KD Ládví, u stanice metra B Palmovka, na Karlínském náměstí a na Florenci, u stanice metra C.

Jedná se o vodní prvky, které zpříjemňují v letních dnech obyvatelům i návštěvníkům pobyt v rozpáleném městě. Mlžítka pocitově snižují teplotu okolí, zvyšují vlhkost a snižují prašnost v okolí. Kapky mlžícího zařízení také absorbují část sluneční energie, tím dochází k přeměně vody na páru a k ochlazování vzduchu.

„V loňském roce byl testovací provoz na Florenci a letos budou rozšířeny i do dalších oblastí Prahy 8. Instalovány budou od června do konce září,“ potvrdil radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek (TOP 09). 

Mlžítka jsou ovládána prostřednictvím řídící jednotky s online přístupem operátora. Ovládání má několik provozních variant, může být řízeno automaticky pomocí přednastavené hysterezní teplotní smyčky nebo v časových cyklech, příp. přímým ovládáním operátora pomocí funkčních příkazů. 

Brčka nejdou umístit všude, ale jen tam, kde to dovolují možnosti vodovodního řadu a další bezpečnostní normy.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 12.05.2021
Vytisknout