Byl slavnostně otevřen nový Dům sociálních služeb

Ve středu 30. listopadu 2016 proběhlo za účasti starosty MČ Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) slavnostní otevření nového Domu sociálních služeb (DSS), který se nalézá v ulici S. K. Neumanna 2475, Praha 8 – Libeň. Zájemci z řad veřejnosti měli v jeho průběhu možnost si prohlédnout prostory tohoto nově vybudovaného zařízení. Slavnostní pásku přestřihli starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD) a ředitel Obvodního ústavu sociálně-zdravotnických služeb (OÚSS) Michal Souček. Tato příspěvková organizace naší městské části je provozovatelem nového DSS. „Poděkováni si určitě zaslouží všichni, kteří se podíleli na vybudování tohoto novotou zářícího zařízení a jmenovitě pak paní zastupitelka Vladimíra Ludková, která byla iniciátorkou jeho výstavby. Budeme se určitě snažit, aby se v něm našim seniorům dostalo špičkové péče,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Výstavba nově otevřeného Domu sociálních služeb byla financována naší městskou částí. V prvním patře objektu jsou prostory pro krátkodobé pobytové odlehčovací služby. Ty jsou určeny pro seniory, kteří nejsou schopni o sebe bez pomoci pečovat, ale nepotřebují každodenní lékařskou péči. Provoz této služby byl zahájen 1. listopadu 2016, když OÚSS postupně přijímá její klienty. Těm je k dispozici 12 pokojů, z nich je 9 dvoulůžkových a 3 jsou jednolůžkové. Druhé patro objektu bude sloužit jako domov se zvláštním režimem pro klienty se sníženou soběstačností, kterým musí být kvůli jejich zdravotnímu stavu poskytována pravidelná pomoc jiné osoby. Pro tuto službu je zde vyčleněno 31 lůžek a začít poskytovat by se měla v průběhu příštího roku.

Podrobné informace o nově otevřeném Domu sociálních služeb a jím poskytovaných službách lze najít na internetových stránkách Obvodního ústavu sociálně-zdravotnických služeb www.ouss8.cz.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016 Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016
Slavnostní otevření Domu sociálních služeb 30. listopadu 2016
Zveřejněno: 02.12.2016
Vytisknout