Byla slavnostně zahájena výstava nového komiksu „Komisař Simon zasahuje“

V pondělí 3. dubna 2017 byla v Obchodním centru Krakov (Lodžská 850/6, Praha 8) slavnostně zahájena výstava nového vzdělávacího komiksu „Komisař Simon zasahuje“. Akce proběhla za účasti starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy komise pro bezpečnost MČ Prahy 8 Zdeňka Nagovského (KSČM), který je spolu s policistou Janem Holubem a ilustrátorem Romanem Kliským autorem tohoto komiksu. Všechny jeho příběhy si je možné na výstavě prohlédnout na plátnech ve formátu A2. Výstava je volně přístupná po celou dobu otvírací doby OC Krakov a potrvá do druhé poloviny května. „Komiks ‚Komisař Simon zasahuje‘ je primárně určený pro žáky druhého stupně základních škol. Ty informuje o bezpečnostních rizicích a hrozbách, které na ně číhají v současném světě. Zaujme však díky své přitažlivé a zajímavé podobě i dospělé příznivce komiksů, proto jsme se rozhodli, že uspořádáme jeho výstavu,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

V rámci výstavy proběhne i soutěž pro studenty, kteří budou moci nakreslit vlastní komiksový příběh na téma prevence kriminality mládeže. Rozsah příběhu nesmí překročit 4 strany formátu A4 a je potřeba ho zaslat do 31. srpna 2017 na e-mailovou adresu vladimira.bartova@praha8.cz. Hodnocena bude kvalita příběhu a kresby. Nejlepší zaslané komiksové příběhy budou zveřejněny na internetových stránkách naší městské části, kde o nich proběhne hlasování. Soutěž probíhá pod záštitou starosty Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) a věcné ceny do ní věnuje Obchodní centrum Krakov.

Slavnostní zahájení výstavy nového komiksu Komisař Simon zasahuje, 3. dubna 2017, KD Krakov Slavnostní zahájení výstavy nového komiksu Komisař Simon zasahuje, 3. dubna 2017, KD Krakov Slavnostní zahájení výstavy nového komiksu Komisař Simon zasahuje, 3. dubna 2017, KD Krakov
Zveřejněno: 11.04.2017