CAP Mazurská představila besedu „Vážně – nevážně“

Beseda Vážně - nevážně (Mazurská)Druhá beseda „Vážně – nevážně“ se uskutečnila 13. února 2015 v CAP Mazurská. Hosty místostarostky Aleny Borhyové byly opět dvě dámy. Pozvání přijala herečka a nyní i šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová a ředitelka divadla Karla Hackera, paní Iva Hejná. Hodina vyhrazená na besedu utekla jako voda a ohlasy zúčastněných seniorů byly, stejně jako při minulé besedě, velice pozitivní, a to nejen proto, že paní Jandová všechny přítomné potěšila svým krásným zpěvem.

Paní Jandová je velice energická a sympatická dáma, jejíž život je od narození úzce spjat s Prahou 8, kde prožila nezapomenutelné chvíle svého dětství, na které při besedě dojemně zavzpomínala. I její profesní život se váže k naší městské části. V divadle Karla Hackera se představila nezapomenutelnými rolemi hraběnky Micuko ve hře Z deníku hraběnky M. a Fridy Kahlo v monodramatu věnovanému této fascinující umělkyni.

V průběhu besedy se objevila celá řada zajímavých shod okolností. Paní Jandová zmínila, že v současné době studuje doktorát na Slovensku v Nitře a v publiku byla seniorka, která se před třemi lety odtud přistěhovala do Prahy.  Také zmínka o asijském bojovém umění Tai chi vyvolala příznivou reakci publika. Tai chi je totiž značně oblíbenou aktivitou v CAPu na Mazurské. Paní Jandová se Tai chi věnuje přes 20 let a v minulosti toto bojové umění i vyučovala. „Bylo by krásné, kdyby se nám v budoucnu podařilo paní Jandovou získat, aby předcvičila hodinu Tai chi pro naše seniory,“ říká Alena Borhyová a dodává: „Besedy přesně naplňují to, proč jsem je chtěla pořádat – aby si lidé uvědomili, jak často jsou jejich osudy propojené a kolik toho sdílejí. Od koníčků po životní zkušenosti.“

Další náhodou – nenáhodou bylo, že v publiku byla maminka nejlepší kamarádky paní Jandové z dětství, což také také dodalo besedě velmi osobní charakter. Další propojení (tentokrát cílené) bylo, že divadlo Karla Hackera spolupracuje s Rádiem Junior a i se soubory, ve kterých paní Jandová působí. Celá beseda tak získala atmosféru příjemného přátelského posezení u šálku kávy.
Senioři se velmi pochvalně vyjadřovali o divadlu Karla Hackera, které v současnosti rozšiřuje svůj repertoár pro dospělé.  Program je nejen zajímavý a kvalitní, ale i cenově dostupný (pouhých 50 korun za představení pro seniory). Také to, že se představení odehrávají v dopoledních či odpoledních hodinách, je pro seniory důležité. „Určitě budeme i nadále stát o to, abychom v divadle Karla Hackera nabízeli pro seniory co nejpestřejší program,“ připomíná místostarostka Borhyová.

Zvukový záznam z besedy si můžete poslechnout na Youtube zde

Beseda Vážně - nevážně (Mazurská) Beseda Vážně - nevážně (Mazurská) Beseda Vážně - nevážně (Mazurská) Beseda Vážně - nevážně (Mazurská)
Zveřejněno: 17.04.2015 – Anna Patočková