Červencový večer na zámku zpříjemní Spiritual kvintet

V úterý 19. července zavítá na Libeňský zámek folková legenda Spiritual kvintet, která vystoupí na zámeckém nádvoří pod širým nebem od 19 hodin. Koncert se uskuteční v rámci cyklu Kulturní léto Prahy 8, který radnice připravila pro občany k zpříjemnění pobytu v prázdninové Praze.

„Spiritual kvintet patří k opravdovým českým hudebním legendám a není divu, jedná se totiž o nejstarší českou stále fungující folkovou skupinu. Proto jsem velmi ráda, že kapela zavítá i k nám na Prahu 8. Velmi se těším na jejich krásné melodické rytmy a gospely a třeba i na moji oblíbenou píseň Za svou pravdou stát,“ zve na koncert místostarostka MČ Praha 8 Alena Borhyová.

Spiritual kvintet koncertuje již od roku 1960 a letos oslaví 56 let své existence. Ve svém repertoáru má nejenom renesanční skladby, české a moravské balady, obrozenecké písně, spirituály a gospely, ale také světový folk i písně autorské. V roce 2010 kapela přesáhla milion sto tisíc prodaných zvukových nosičů a obdržela nejvyšší ocenění udělované hudebními vydavatelstvími tzv. Diamantovou desku.

Vstupenky na libeňský koncert Spiritual kvintet jsou k dostání za 100 Kč – senioři zaplatí polovinu. Lístky je možné rezervovat na čísle 606 613 390 nebo na e-mailu vladislava.wildtova@praha8.cz.

V rámci Kulturního léta Prahy 8 chystá radnice ještě další představení. Od 16. Června do 4. září poběží v Karlíně XIV. ročník Karlínského filmového léta. Největší akcí letošního června budou Historické oslavy Libeňského míru, které se konají v sobotu 25. června v areálu Libeňského zámku a Löwitova mlýnu, a které návštěvníky přenesou do doby vlády Rudolfa II. Zažít časy císaře a krále Karla IV. pak bude možné v pátek 12. srpna od 20 hodin, kdy se na libeňském zámeckém nádvoří koná muzikál Noc na Karlštejně s Václavem Vydrou v roli císaře. Konec prázdnin všem školákům i dospělým zpříjemní tradiční Kinobus, který bude mezi 23. srpnem a 1. zářím osmkrát promítat filmové lahůdky u koupaliště Ládví a v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.

„Pokud zůstanete přes léto v Praze, určitě oceníte naši nabídku kulturních akcí, kterou jsme pro vás pro zpestření prázdninových dnů připravili. Věřím, že si kromě koupání a slunění užijete také koncert Spiritual kvintetu, filmové zážitky v Karlíně, Ládví nebo v Bohnicích a především historické slavnosti v duchu Rudolfa II,“ zve na kulturní léto na Praze 8 místostarostka Alena Borhyová.

Spiritual Kvintet
Zveřejněno: 03.06.2016 – Anna Patočková