Cvičicí stroje, pétanque i altán s posezením – to je nová zahrada Gerontologického centra

Otevření nové zahrady Gerontologického centra – 3. října 2018Kobyliské Gerontologické centrum otevřelo ve středu 3. října 2018 novou zahradu určenou zejména pro své klienty. Revitalizace 3 476 m2 trvala zhruba pět měsíců a MČ Praha 8 vyšla na cca 5,5 milionu korun bez DPH. Symbolickou pásku přestřihli místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil (ANO) a Petr Procházka, zástupce ředitelky Centra.

„Na začátku tohoto roku jsme slíbili klientům Gerontologického centra novou zahradu, která bude součástí jejich léčby a rekonvalescence. Jsem nesmírně rád, že se nám všechny práce podařilo dokončit v termínu a nejen klienti, ale také jejich blízcí a personál, mohou trávit poslední teplé dny tohoto roku venku, na čerstvém vzduchu,“ raduje se z revitalizace místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil.

Zahrada potřebovala především obnovit zeleň, chodníky a pěšinky, nové trávníky i záhony mají vlastní závlahový systém. „Areál neskutečně prokouknul. Díky rekonstrukci cest a instalaci osvětlení je pobyt venku pro seniory nejen příjemný, ale i bezpečný. Nezapomněli jsme ani na možnost aktivního trávení volného času a nainstalovali nové zvýšené lavičky se stolky, venkovní scrabble a cvičicí a posilovací stroje,“ vyjmenovává místostarosta Nepil. V areálu je několik míst k posezení, včetně nového altánu i hřiště na pétanque. 

Zahrada, jejíž revitalizace probíhala za plného provozu Gerontologického centra, vyšla radnici Prahy 8 na cca 5,5 milionu korun bez DPH. Areál je přístupný také veřejnosti, a to denně od 8 do 19 hodin. Kuželky, pétanque a další příslušenství k venkovním aktivitám jsou k zapůjčení na recepci Centra.

„Postupně se nám daří přizpůsobit areál bývalých jeslí potřebám seniorů. Příští rok bychom ideálně opravili plot kolem celého areálu,“ plánuje Nepil.

Gerontologické centrum vzniklo v roce 1992 a je příspěvkovou organizací MČ Praha 8. Jeho cílem je poskytování zdravotních a sociálních služeb především seniorům Prahy 8, nabízí širokou paletu služeb od ambulance, osobní asistence, přes denní stacionář až po 46 lůžek odborného geriatrického léčebného ústavu. Díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností se centrum zabývá také podporou pacientů postižených demencí a jejich rodinných příslušníků a společně s partnerem obecně prospěšné společnosti GEMA rovněž podporou a rozvojem zdraví ve vyšším věku. Více na www.gerontocentrum.cz.



Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.



Mohlo by vás také zajímat



Zveřejněno: 03.10.2018
Vytisknout