Další přivítaní občánci Prahy 8

V obřadní síni Libeňského zámku se v pondělí 25. 10. a úterý 26. 10. sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Nové ratolesti přivítali starosta Ondřej Gros (ODS) a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS). Jejich přání do života i upomínkové dárky si odnesli rodiče 120 dětí.

"Vítáním dětí chceme dát lidem najevo, že vnímáme velmi šťastnou událost v jejich osobním životě a že je pro nás důležité, aby obyvatelé získali vztah k místu, kde žijí. Osobně vítání beru jako nejmilejší obřad, který na radnici máme," říká starosta Ondřej Gros.

"Standardně, pokud například není koronavirus, se dělá vítání občánků třikrát ročně, to znamená v březnu, červnu a říjnu. Každý rok uvítáme přibližně 450 občánků," doplnila místostarostka Vladimíra Ludková. 

Rituál vítání dětí v Praze 8 vychází ze skutečných rituálů v dávné minulosti, tak jak byl původně zamýšlen v dějinách. Původně se jednalo o tzv. přechodový čili iniciační obřad, jehož základem bylo vítání či přijímání dětí do společenství. Slib a poskytnutí pomoci ze strany společenství, opět symbolicky, provádí představitel radnice podáním ruky rodičům. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Další přivítaní občánci Prahy 8Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 27.10.2021
Vytisknout