Dar dobrovolným hasičům Prahy 8: velkokapacitní cisterna

Dar dobrovolným hasičům Prahy 8 velkokapacitní cisternaNa Libeňském zámečku převzala jednotka sboru dobrovolných hasičů Praha 8 velkokapacitní cisternu Tatra 815, kterou v minulosti používal Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy.

Místostarosta Jiří Vítek (Patrioti), sám bývalý profesionální hasič, poděkoval a dobrovolným hasičům Prahy 8 popřál co nejméně výjezdů a hlavně, pokud už bude výjezd potřeba, návrat posádky v plné sestavě.
 
Pražský hasičský profesionální sbor finančně podporuje hlavní město Praha. Nákupem nové techniky tak může HZS hl. m. Prahy na oplátku podpořit dobrovolné sbory v Praze sice starší, ale funkční technikou pro zásah. V postupné obměně starší techniky za novou chce HZS hl. m. Prahy pokračovat a i nadále podporovat dobrovolné jednotky v Praze.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Praha 8 (typu JPO V) má již 28 členů a velkokapacitní hasící cisterna Tatra rozšířila vozopark, který dosud čítal: výjezdní vůz Dennis, který pojme šestičlennou posádku a také dokáže převážet vodu, Transit a dvě Avie a osobní automobil.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

 Dar dobrovolným hasičům Prahy 8 velkokapacitní cisterna


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 27.10.2021
Vytisknout