Den armády měl velký úspěch

Den armády a bezpečnostních složek 2016Dne 13. října 2016 se před KD Krakov uskutečnil první ročník prezentace armády a bezpečnostních složek určená zejména pro děti a žáky z mateřských a základních škol. Na stanovištích představili zástupci jednotlivých rezortů náplň své práce a pomůcky, příp. zbraně, vybavení a vozidla, které ke své profesi potřebují.

Akce se zúčastnily následující složky: Celní úřad pro hlavní město Prahu, Krajské vojenské velitelství hlavního města Prahy, Vojenská policie, preventisté z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a Městské police hl. m. Prahy, Krajské posádkové jednotky z Obvodního ředitelství policie Praha III (3. skupina), záchranáři z Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. z Ústí nad Labem.

"Jedním z důvodů, proč radnice Prahy 8 akci uspořádala, je dát lidem na vědomí, že v případě individuálního nebo hromadného ohrožení existuje někdo, kdo jim dokáže kvalifikovaně pomoci," říká k akci zastupitel Zdeněk Nagovský (KSČM), předseda Komise pro bezpečnost MČ Praha 8,

Program byl velice rozmanitý a bohatý. Záchranáři předváděli a učili přítomné, jak poskytovat první pomoc. Své dovednosti představili veřejnosti koně a psi Městské police hl.m. Prahy. Pozadu nezůstal ani služební pes celníků, který ukázal, jak svým neomylným čichem umí najít zakázané látky. Velkým lákadlem byla největší sanitka v ČR Golem, kterou představila Záchranná služba hl. m. Prahy a mnoho dalšího. Nejmenší účastníci si užili skákací hrad a dopravní školičku. Všechny děti obdržely od pořadatelů akce drobné vzdělávací předměty.

Svá vozidla představila veřejnosti Celní správa, Obvodní ředitelství Městské police hl.m. Prahy z Prahy 8, Vojenská policie a Krajské ředitelství police hl. m. Prahy.

"Stále se snažíme připravovat nové a zajímavé akce pro děti a dorost. Vedle sanitky a programu se zvířaty všechny velice zaujala prezentace předmětů zabavených celní správou či možnost zastřílet si na laserové střelnici," řekl místostarosta Matěj Fichtner (ANO).

Fotografie můžete zhlédnout na oficiálním facebookovém profilu městské části zde.

Den armády 2016 Den armády 2016 Den armády 2016 Den armády 2016 Den armády 2016

Zveřejněno: 18.10.2016 – Anna Patočková