Den sociálních služeb a veletrh zdraví

Starosta MČ Praha 8 Roman Petrus vás srdečně zve na Den sociálních služeb a veletrh zdraví, který se koná 18. září 2017 od 11.00 do 18.00 hod. na parkovišti před budovou ÚMČ Praha 8 (U Meteoru 6).

Na akci, kterou zahájí pan starosta Petrus v 11.00 hod. budete mít možnost zjistit informace o organizacích poskytující sociální služby a zakoupit výrobky neziskových organizací. Kavárna Centrum Martin o.p.s. nabídne návštěvníkům malé občerstvení.

Každý z nás občas ztrácí půdu pod nohama, a co když nás duševní nemoc hodí úplně na zem. Co cestu zpět komplikuje? A co může pomoci najít ztracenou rovnováhu? Jak takovému člověku můžete pomoci i vy? Ve velkém sále tzv. bílého domu proběhne od 16.00 hod. zajímavá interaktivní přednáška Prolomení stigmatizace osob s duševním onemocněním. Možná máte ve svém okolí někoho, kdo má zkušenost s duševní nemocí, ale moc nevíte, co to pro něj a jeho blízké vlastně znamená. Anebo vás tohle téma jednoduše zajímá. Přijďte s námi prolomit stigma u lidí s duševním onemocněním. Dozvíte se, jaké jsou radosti a strasti člověka s diagnózou a přiblížíme vám, jak se s těmito lidmi pracuje v Green Doors. Diskutovat se bude o stigmatech a životních nálepkách.

Využijte jedinečné příležitosti a otestujte si svou paměť s Českou alzheimerovskou společností (šatna v předsálí) – v případě zájmu prosíme o objednání předem na tel. 283 880 346.

Ve zdravotnických stanech proběhne měření tělesných hodnot, krevního tlaku a tepu, vyšetření osteoporózy, žilní a oční vyšetření a měření spirometrem.

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Den sociálních služeb, 18. září 2017, Úřad MČ Praha 8

Zveřejněno: 07.09.2017 – Marcela Voženílková