Den země a duben, měsíc bezpečnosti v silničním provozu

Oslavy Dne Země a dopravně-výchovná akce u příležitosti dubna jako měsíce bezpečnosti se budou konat dne 27. dubna 2017 od 09.00 hod. do 16.00 hod. před KD Krakov v Bohnicích.

Městská část Praha 8 připravila pro MŠ, ZŠ a veřejnost ekologicko-výchovnou akci „Den Země a duben, měsíc bezpečnosti“. Celá akce je rozdělena na tři části. Jednou částí je prezentace elektromobilu jako vozidla budoucnosti a historického autobusu z roku 1952, který ve filmu „Anděl na dovolené“ vezl revizora Anděla. Autobus i s panem průvodčím zapůjčilo Muzeum MHD Střešovice. Autobus reprezentuje MHD poloviny 20. století.

Druhou částí je oslava Dne Země, který se celosvětově oslavuje již od 70. let minulého století. Jeho základní myšlenkou je upozornit na nesprávné chování producentů odpadů a spotřebitelů zboží, a v neposlední řadě vzdělávat širokou veřejnost ve správném ekologickém chování. Ještě více nás tedy těší, že se tento rok prezentuje více ekologicky zaměřených společností, kterými jsou EKO-KOM, a.s., ASEKOL, a.s., ELEKTROWIN, a.s., Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Obvodní myslivecký spolek, IPODEC -čisté město, a.s., Dům dětí a mládeže, který na akci zapůjčil elektromobil.

Třetí část je tematicky zaměřena na správné chování v silničním provozu. Svoji prezentaci představí BESIP, Hygienická stanice hlavního města Prahy bude demonstrovat účinky alkoholu a drog na zrakové vnímání a schopnost orientace v prostoru pomocí speciálních brýlí, své ukázky představí Obvodní ředitelství policie Praha III, 3. skupina Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hl.m. Prahy, Obvodní ředitelství Praha 8 Městské police hl.m. Prahy představí své vozidlo a motocykl. Jak se správně chovat v silničním provozu a vše s tím spojené jako je první pomoc v terénu, kterou vás naučí členové Akademie dobrovolných záchranářů z Ústí nad Labem.
Celní úřad pro hlavní město Prahu zaujme veřejnost ukázkou zadržených exponátů CITES (medvědí kůže, vlčí kůže, korály, kobry v láhvi, boty z hada, kabelky z krokodýla, sloní kly aj.), představí práci celníků, ukázku vybavení celní správy a práce celníků při ochraně území proti nebezpečnému zboží (drogy, zbraně, výbušniny aj.), zboží (padělky) zadržené při raziích na tržnicích, obecnou bezpečnost výrobku, laserový střelecký trenažer a ukázku výcviku sebeobrany.

Své dovednosti veřejnosti představí psi a koně Městské police hl.m. Prahy, psi Celního úřadu pro hlavní město Prahu a pejsek Rozárka ve vzdělávacím vystoupení o bezproblémovém soužití lidí se psy na téma „Kamarád i šelma".
A co ještě na vás čeká? Na malé i velké skákací hrad, hra „Elektrické spotřebiče patří na místa zpětného odběru“, Tonda Obal na cestách, vodní bar, popis koloběhu vody a její spotřeby, ukázky sokolnictví a lovecké kynologie. Divadelní představení pro děti připravili zaměstnanci Státního zdravotního ústavu z Prahy.

Vyzkoušet si můžete jaké je být řidičem popelářského vozidla IPODECu a nahlédnout můžete i do prostoru ve vozidle, kam patří odpadky ze sběrných nádob.

V případě zájmu je možné se tázat svými dotazy vystupujícím i zástupcům městské části Praha 8, kteří se akce budou účastnit.

První oslava Dne země proběhla poprvé v roce 1970 v USA. Jde o rozsáhlou kampaň na ochranu životního prostředí a ekologickou osvětu. K dnešnímu dni se již do této kampaně zapojilo více než miliarda lidí, a budeme rádi, zapojíte-li se i vy.

Organizátoři žádají MŠ a ZŠ, aby se z důvodu omezené kapacity předem objednávali na emailu: eva.simkova@praha8.cz.

Program:

09.00 až 09.30
 Ukázky koní Městské policie hl. m. Prahy 
09.30 a 10.30
 Pejsek Rozárka se svým páníčkem
10.00 a 14.00
 Divadélko Zuběnka – Státní zdravotní ústav
13.30 a 15.00
 Ukázky koní Městské policie hl. m. Prahy
14.30
 Hlídkoví psi Městské policie hl. m. Prahy

Po celý den:
 • Hygienická stanice hl. m. Prahy bude demonstrovat účinky alkoholu a drog na zrakové vnímání a schopnost orientace v prostoru pomocí speciálních brýlí
 • IPODEC – ČISTÉ MĚSTO a.s. představí pro malé i velké svoji úklidovou techniku
 • EKO-KOM a.s. poskytne nafukovací skákací auto a projekt „Tonda Obal na cestách
 • ASEKOL a.s. poskytne skákací hrad, stánek a dílnu
 • ELEKTROWIN a.s. zaujme hrou „Elektrické spotřebiče patří na místa zpětného odběru“
 • BESIP – prezentace bezpečnosti silniční dopravy
 • Celní úřad pro hlavní město Prahu – ukázka vybavení a práce celníků, ukázka zabavených exponátů a práce celních psů laserový střelecký trenažer
 • Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. – ukázka první pomoci a zařízení záchranářů
 • Pražské vodovody a kanalizace – vodní bar, popis koloběhu vody a její spotřeby
 • Dopravní podnik hl. m. Prahy – poskytne historický autobus Škoda 706 RO z r. 1952
 • Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy – zapůjčí na ukázku elektromobil
 • Prezentace Obvodního ředitelství policie Praha III, 3. skupina Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy
 • Obvodní myslivecký spolek Praha 8 – ukázky sokolnictví a lovecké kynologie

Pozvánku na akci naleznete také v Kalendáři akcí


Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky v rámci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“ www.mzp.cz, www.sfzp.cz


Ministerstvo životního prostředí Státní fond životního prostřední České republikylogo MA21
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Den země a duben, měsíc bezpečnosti v silničním provozu Den země a duben, měsíc bezpečnosti v silničním provozu Den země a duben, měsíc bezpečnosti v silničním provozu Den země a duben, měsíc bezpečnosti v silničním provozu

Den země a duben, měsíc bezpečnosti, 27. dubna, prostranství před KD Krakov v Bohnicích
Zveřejněno: 27.02.2017
Vytisknout