Dětské hřiště v Thomayerových sadech se otevřelo veřejnosti

Revitalizace – Thomayerovy sady, loukaOd pátku 10. července 2015 je znovu zpřístupněno dětské hřiště a přilehlá dolní louka v Thomayerových sadech. Příjemný prostor jistě udělá radost všem maminkám, které mohou své děti potěšit třeba i uspořádáním pikniku v krásném novém prostředí.
 
Dětské hřiště i louka jsou připraveny k užívání a návštěvníci se mohou těšit na klidné posezení poblíž povodí Vltavy. Ti nejmenší si užijí nové herní prvky přírodního vzhledu. Jsou určeny pro děti od 3 do 15 let. Nejoblíbenější se jistě stane vodní hra s pumpou a dřevěnými korýtky, kudy voda protéká.
 
Na hřišti jsou lavičky, piknikové sestavy, pítko a veřejné WC. Uvnitř dětského hřiště a v areálu louky byly vysazeny nové stromy.

Revitalizace zachovává přírodní charakter „dolní louky“, kterou prostupuje mlatová pěšina s odpočívadly. V louce jsou využity přirozeně se vyskytující prameny, které jsou svedené do nového prameniště na úpatí svahu. U prameníku je možné posedět na betonových stupních a užít si tekoucí vodu zblízka. Stávající pramen u vrby je ponechán a nadále bude volně protékat loukou.
 
Otevření se zdrželo kvůli nedokončení stavebních prací na WC i prameníku a neprovedení prvků v souladu s projektovou dokumentací včetně zajištění bezpečnosti a stability herních prvků, tak aby byly splněny všechny normy. Dodavatel, který toto zdržení zapříčinil, byl sankcionován. Dětské hřiště mohlo být tak zpřístupněno až po odstranění těchto nedostatků.
 
Nyní už tedy jen stačí zabalit deku a svačinu a vyrazit si užít pěkné počasí do Thomayerových sadů.

Revitalizace – Thomayerovy sady, louka
Zveřejněno: 12.07.2015 – Tomáš Vlk
Vytisknout