Digitální verze Osmičky se nyní čte pohodlněji na mobilních zařízeních

Od listopadového čísla přichází digitální verze měsíčníku Osmička s novou funkcí: Pohodlné čtení na mobilních zařízeních.
 
Přinášíme vám novinku při čtení digitální verze měsíčníku Osmička. Jde o zásadní zpříjemnění čtení na mobilních zařízeních. A slouží k tomu funkce Pohodlného čtení bez nutnosti zoomování.

Co to znamená pro čtenáře?
Nemusí zvětšovat stránku dvěma prsty a pohybovat výřezem. Čtenáři stačí kliknout na stránku. Objeví se tlačítko Pohodlné čtení, které je potřeba potvrdit. Tlačítko se objeví jak na webových stránkách, tak mobilních zařízení. Na webu www.mesicnikosmicka.cz stačí na stránku ukázat myší, na mobilu či tabletu jednou ťuknout na displej. 

Na stránce se pak zobrazí ty články ve světle červeném bloku, které jsou do pohodlného čtení převedeny. Po kliknutí na vybraný článek se text otevře v responzivní podobě (=text se přizpůsobuje velikosti displeje). Čtenář si může zvětšit písmo i zapnout noční režim pro pohodlnější čtení večer.
 
A proč ke čtení Osmičky využívat digitální verzi?
Mobilní aplikace se totiž již zabydlely v telefonech svých uživatelů. Majitelů tzv. chytrých telefonů každým dnem přibývá a počet uživatelů, kteří na internet chodí ze smartphonů a tabletů, rychle roste. Průzkumy totiž ukazují, že lidé se stále více věcí snaží řešit přes své telefony a mobilní aplikace. A týká se to i čtení novin a časopisů. Čtenářů časopisů a novin v mobilních zařízeních neustále přibývá.
 
Kruh se uzavřel
Webovou verzi nebo mobilní aplikaci časopisu Osmička od jejího vytvoření na začátku roku 2021 do dnešní doby navštívilo 35.129 unikátních čtenářů. Digitální Osmičku včetně možnosti stažení mobilních aplikací pro Android a iOS najdete na www.mesicnikosmicka.cz. Při využití mobilní aplikace s radničním časopisem Osmička se tak uzavírá pomyslný kruh publikování, tedy od papírové verze přes digitální verzi na webových stránkách až po mobilní aplikace v chytrých telefonech a tabletech.


8 výhod při využívání digitální verze Osmičky:
  1. Nejmodernější funkce, tzv. „Pohodlné čtení“ na mobilních zařízeních i na webu (bez nutnosti zoomování dvěma prsty) při zachování estetiky tištěného časopisu
  2. Vyhledávání křížem přes všechna vydání najednou (aniž by se musely stahovat)
  3. Fungující prohledávání ve všech vydáních přes běžné webové prohlížeče
  4. Čtení off-line
  5. Možnost sdílení jednotlivých stran na sociálních sítích
  6. Podpora pro SEO – do Google se dostanou kompletní texty
  7. Vznik cenného archivu (je vyzkoušeno, že se čtenáři rádi vrací i ke starším vydáním)
  8. Noviny Osmička v aplikaci či na webu najdete s týdenním předstihem před tištěným vydáním 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Digitální verze Osmičky se nyní čte pohodlněji na mobilních zařízeních
Mobilní aplikace časopisu Osmička:

Android:
QRC Android Osmička

iOS:
QRC iOS OsmičkaMohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 27.10.2022
Vytisknout