Divadelní Osmička

divadlo karla hackeraVe čtvrtek 1. října se od 19:00 hodin uskuteční slavnostní zahájení festivalu ochotnických souborů - Divadelní Osmička, který bude probíhat po celý říjen v Divadle Karla Hackera v Kobylisích. Bohatý program představí hry pro milovníky dramat i komedií.

Přehlídka ochotnických souborů v Divadle Karla Hackera přinese během 11 říjnových večerů hry od světoznámých českých i světových spisovatelů. Za všechny jmenujme Karla Poláčka, Carla Goldoniho či Michaela Frayna. Milovníci dramat si přijdou na své při strhujícím příběhu popisující umělecký život Edith Piaf ve hře Smrt v růžovém. Těšit se mohou také na hru o životě, smrti a prapodivném lidském údělu – Hotel mezi dvěma světy. Na milovníky komedií čeká mazaný sluha Truffaldino v proslulé hře Sluha dvou pánů. Smích do úst vnesou i scénky z grotesky Návštěva mladé dámy či peripetie při zkoušce představení ve hře - Bez roucha aneb ještě jednou zezadu.

Herecké výkony předváděné ochotnickými spolky jsou dnes na tak vysoké úrovni, že se často mohou srovnávat i s profesionály. Sama jsem v minulosti vedla ochotníky a tak vím, kolik úsilí a práce vynaloží při zkoušení her. Vezměte proto některý z říjnových večerů celou rodinu a přijďte si vychutnat podzimní atmosféru v Divadle Karla Hackera. Věřím, že si z bohaté nabídky vyberete tak jako já,“ říká místostarostka Alena Borhyová. 

Slavnostní zahájení i ukončení divadelního festivalu budou moderovat Marie Tomsová a Alexandr Hemala. Představení se konají vždy od 19:30 hodin, vstupné na osobu je 50 Kč.

Kompletní program naleznete na webových stránkách MČ Praha 8.
Zveřejněno: 29.09.2015 – Anna Patočková
Vytisknout