Dobré zprávy o koupališti Stírka – stát ho vyřadil z chystaného prodeje

Poté, co na konci letošního ledna starosta Prahy 8 Ondřej Gros zjistil, že stát chce prodat koupaliště Stírka do soukromých rukou formou veřejné dražby, došlo k výraznému posunu. Koupaliště by mělo být zařazeno do chystané směny pozemků mezi Prahou a státem, a bude tak moci dál sloužit veřejnosti.

Starosta Gros se okamžitě obrátil dopisem na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových s žádostí o pozastavení přípravy prodeje koupaliště. Praha 8 zároveň prostřednictvím Komise pro územní rozvoj schválila zachování areálu, tak jak je dnes. „Chceme, aby toto území umožňovalo využití jen jako koupaliště, abychom měli garanci, že zde nedojde k žádné zástavbě,“ vysvětlil předseda komise Radomír Nepil. 

„Již v roce 2014 schválilo zastupitelstvo na můj popud usnesení, aby koupaliště zůstalo zachováno a stát jej převedl do vlastnictví Prahy 8. Jsem rád, že se celý proces dal opět do pohybu a vypadá to velmi nadějně. Rád bych zároveň poděkoval za pomoc i opozičním kolegům z Pirátské strany, kteří ukázali opravdu konstruktivní přístup,“ říká starosta Ondřej Gros.
 
Radní Tomáš Slabihoudek, který má na starosti majetek, proto vyzval vedení Hlavního města Prahy, aby také požádalo stát o vyjmutí koupaliště Stírka z chystaného prodeje. „Směna pozemků se státem je ideálním řešením pro to, by koupaliště Stírka zůstalo zachováno pro širokou veřejnost. Děkuji kolegovi Chabrovi za zařazení těchto pozemků do připravovaných pozemkových směn se státem.“ Radní hlavního města Jan Chabr totiž několik dní poté zaslal na radnici Prahy 8 dobrou zprávu, že vedení Prahy bude chtít koupaliště skutečně získat v rámci směny pozemků.
 
Tento postup směn pozemků je vhodnou cestou, jak vypořádat vlastnictví pozemků na území Prahy. V loňském roce takto Praha získala do majetku areál tenisových kurtů na Letné a státu za něj nabídla adekvátní pozemky v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. 

Areál koupaliště Stírka je zejména v letních měsících mezi obyvateli Prahy velmi populární. Pojme najednou až tisícovku návštěvníků. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Koupaliště StírkaMohlo by vás také zajímat 


Zveřejněno: 16.02.2021
Vytisknout