Dobrovolné úklidy přírody na osmičce

Odbor životního prostředí MČ Praha 8 se podílel na dalším veřejném úklidu za pomoci dobrovolníků. Více jak 100 lidí v sobotu 28. března uklidilo chráněné území Okrouhlík. Spotřebovalo se kolem 600 igelitových pytlů a bylo použito více než 120 párů pracovních rukavic. Za necelou hodinu se skoro naplnil pětitunový kontejner. Za bleskový úklid vděčíme příznivcům geocachingu a dětské judistické skupině. „Geokešeři“ s velkým nadšením pořádají dvě podobné úklidové akce ročně.

Městská část velice oceňuje aktivní přístup dobrovolníků, kterým není stav přírody na Praze 8 lhostejný. „Budeme i nadále dobrovolnické úklidy podporovat a chtěli bychom je do budoucna více systematizovat. Také jsme se připojili ke kampani Ukliďme Česko, která proběhne 18. dubna 2015,“ říká radní za životní prostředí Anna Kroutil.

Tento rok se také uklízel Čimický háj, kde se sešlo kolem 50 dobrovolníků, převážně z neziskové organizace Vědomý dotek. Uklidilo se 7 kubíků odpadu z celého prostoru háje. Městská část, stejně jako v předchozím případě, zajistila potřebné úklidové náčiní (rukavice, pytle), svoz a likvidaci odpadu.

Domluvili jsme se s ‚geokešery‘ na další akci v polovině září. Budeme uklízet přírodní památku Prosecké skály. Opět bych ráda vyzvala občany, kteří by nás chtěli v této akci podpořit, aby sledovali aktuality ze životního prostředí, kde se dozví mimo jiné také o lokalitách, které budou vybrány v rámci kampaně Ukliďme Česko,“ doplňuje aktuální informace radní Kroutil.

Fotografie z úklidu Čimického háje a přírodní památky Okrouhlík naleznete na oficiálních FB stránkách městské části.

Úklid Okrouhlíku březen 2015 Úklid Okrouhlíku březen 2015
Zveřejněno: 01.04.2015 – Anna Patočková