Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla osm a dva
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovani na modrych zonach pro vsechny (Jana Nemcova 21.10.2020 13:48) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, kdy bude-stejne jako na jare-umozneno z duvodu omezeni rizikovych kontaktu moznost parkovani aut v modrych zonach po Praze i nerezidentum (tedy vsem). Dekují za odpoved. Nemcova
  • Odpověď: (21.10.2020 13:53)
   Dobrý den,

   toto je v kompetenci Magistrátu hlavního města Prahy.
   Dle posledních informací se o pozastavení platnosti zón neuvažuje, nicméně může se to v budoucnu změnit dle vývoje epidemiologické situace.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Doprava v ulici Na Slovance (Jana Lamačová 12.10.2020 13:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  už několik let se v ulici Na Slovance významně zvyšuje zejména v ranních hodinách automobilový provoz směrem od ZŠ Na Slovance směrem k ulici Davídkova. Jede jedno auto za druhým bez dodržení stanovené rychlosti 30 km/h., dokonce i autobusy a náklaďáky. Je to rezidenční čtvrt s rodinnými domy. Uvedenà situace vznikla v souvislosti s otevřením tunelu Blanka v Troji, do kterého se řadí najiždějící auta už směrem od silnice Střelničná, napojujici se na Davídkovu a dále na ulici V Holešovičkách. Řidiči nechtějí čekat u semaforu na Střelničné a chtějí si zkrátit cestu, a proto zcela neomaleně projíźději vilkovou čtvrti ulice Na Slovance dokonce v takovém množství, že ji ucpávají. Chodí tam děti do ZŠ a rodiče s dětmi do mateřské školy a přecházení ulice, je velmi nebezpečné. Výjezd z garáží domů je často nemožný. Jen za poslední měsíc jsem byla 2 x svědkem situace, kdy maminka s holčičkou a také děti, jdoucí do školy na poslední chvíli uskočily před auty, řítící se ulicí. A nejsem sama, kdo podobné situace zažil. Se sousedy v ulici jsme tuto neúnosnou situaci vícekrát prodiskutovávali a jsme zajedno v tom, že řešením by bylo zavedení jednosměrného provozu v ulici Na Slovance, a to od Davídkovy ulice směrem k ZŠ Na Slovance.
  Nikdo přece nechce, aby došlo k tragédii. Žádám jménem svým i dalších obyvatel této ulice, aby se situací vážně zabývaly odpovědné instituce a vyšly vstříc tomuto návrhu ke změně dopravního značení. Děkuji za odpověď.
  Jana Lamačová
  • Odpověď: (21.10.2020 13:50)
   Vážená paní Lamačová,

   V uvedené lokalitě byla v poslední době provedeno několik dopravních opatření ke zvýšení bezpečnosti zejména dětí navštěvující ZŠ Na Slovance (resp. MŠ).
   Jedná se o zklidnění prostoru přímo před ZŠ a před několika dny bylo osazeno svislé DZ B32 „průjezd zakázán“, který zakazuje průjezd vozidel touto oblastí.
   Tato opatření by měla být dostatečná k omezení průjezdu tranzitní dopravy touto oblastí. Žádná další dopravní opatření se nepřipravují.
   Váš podnět na nedodržování místní úpravy provozu předáváme příslušnému oddělení MP hl. m. Prahy a Policie ČR.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Doprava v ulici Na pěšinách (Jan Olbrich 11.09.2020 8:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  Obracím se na Vás s žádostí o pomoc s řešením dopravní situace v ulici Na Pěšinách a přilehlém okolí. Každé ráno v pracovní dny mezi 7h a 9h ranní dochází ke zvýšení počtu projíždějících automobilů z důvodu zkrácení průjezdového času lokalitou ze strany řidičů - neochota stát v koloně na ulici Zenklova, případně na semaforech. Ve stejném čase však chodí ulicí děti do nedaleké školky (Na Pěšinách 13) a školy (U Školské zahrady 4). V ulici je instalována dopravní značka s omezením rychlosti na 30km/hod, která není ze strany řidičů dodržována.
  Jsou nějaké možnosti jak dopravu v uvedené lokalitě řešit?

  Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (19.10.2020 16:10)
   Vážený pane Olbrichu,

   Problematika zvýšeného provozu v této lokalitě bude řešena s dotčeným orgánem Policií ČR.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: parkování (Zelenka 11.10.2020 10:09) – Doprava
  Sdílet
  Prosím vás parkujeme v ulici Bergerova, kde jsou modré zóny.
  Jenže tam parkují uprostřed auta
  a my nemůžeme někdy vyjet. Nedá se s tím něco udělat ? Děkuji.
  • Odpověď: (12.10.2020 15:22)
   Vážený pane Zelenko, 

   pokud řidiči parkují v rozporu se stanovenou místní úpravou provozu, je nejlepší kontaktovat přímo Městskou polici hl. m. Prahy, která je v tomto kompetentní. Kontakty MP Praha 8 - operační středisko: 222 02 5556; 222 02 5557.

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Placené parkování (Petr 11.10.2020 10:37) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,skončila mě 30.9.2020 platnost zaplaceného parkování v Praze 8.Bydlím na Praze 8. Mám 2 dotazy: Zda vthledem k jarnímu nouzovému stavu byla prodloužena platnost parkování a zda lze vzhledem k omezení návštěvních hodin u vás lze zaplatit parkování jinak,než osobní návštěvou?.
  Děkuji za odpověď.
  Petr
  • Odpověď: (12.10.2020 15:20)
   Vážený pane,

   všechna parkovací oprávnění, platná v době jarního nouzového stavu, byla automaticky prodloužena o dobu jarního nouzového stavu. 
   Parkovací oprávnění je možné uhradit buď osobně na výdejně parkovacích oprávnění, nebo prostřednictvím Osobních stránek uživatele, ke kterým Vám byly zaslány přihlašovací údaje za předpokladu, že jste při registraci parkovacího oprávnění poskytl svoji e-mailovou adresu. 
   Pokud jste si přihlašovací údaje neuložil, kontaktujte přímo referenty výdejny parkovacích oprávnění e-mailem nebo telefonicky.

   S pozdravem

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Autobusová doprava na zastávce K Letňanům (Kristýna 02.10.2020 22:05) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné nějak řešit každodenní zpoždění autobusů ( 10-20 minut) na zastávce K Letňanům? Mockrát děkuji za odpověď
  • Odpověď: (05.10.2020 14:58)
   Vážená paní Kristýno,

   Váš podnět předáváme Dopravnímu podniku HMP.

   S pozdravem

   oddělení komunikace, vnějších vztahů a infocentra
   odbor kancelář starosty (OKS)
 • Otázka: Pěší zóna Thámova (Martin Zachariáš 22.09.2020 12:45) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím proč nikdo neřeší dopravní situaci v ul. Thámova (kolem vestibulu stanice metra Křižíkova)? Je zde z obou stran (jak od Sokolovské, tak od Křižíkovy ul.) vyznačena Pěší zóna, avšak pohybuje se zde a parkuje zde celodenně tolik aut, že to žádná pěší zóna není. Viz fotografie ze 3 náhodných posledních dní (fotografovaných kolem poledne). Je možné, aby se tato lokalita nějak více hlídala a nebyla zneužívána automobilisty, kteří zde nemají co dělat? Bohužel nikdy jsem zde neviděl policisty, natož pokutující policisty. Jak tento problém řešit? Děkuji.
  • Odpověď: (29.09.2020 14:34)
   Dobrý den,

   Neoprávněné stání motorových vozidel (osobní automobily) na pěší zóně v ulici Thámova, řeší zcela běžně naši strážníci namátkově v rámci běžné hlídkové činnosti. Za uplynulé 3 měsíce v naší Centrální evidenci přestupků MP zde evidujeme několik desítek přestupků (cca 40). V současné době, kdy naši strážníci prioritně řeší v lokalitě Karlína a Florence především veřejný pořádek (m.j dle požadavků MČ a také požadavků na plnění povinností v souvislosti s opatřením proti Covid 19), je intenzita hlídkové činnosti, která se týká řešení přestupků v dopravě, na území MČ a samozřejmě také v Karlíně podstatně menší, než běžně bývá. Intenzivnější nasazení strážníků nám nedovolují současné personální stavy strážníků v ulicích a množství dalších úkolů, které naši strážníci plní mimo vlastní dopravu. V každém případě má ale občan možnost nahlásit na MP páchání dopravních přestupků přes tel. linku 156, kdy se na místo po oznámení vždy dostaví naše hlídka a přestupkové jednání bude řešit dle zákona.  Tvrzení autora podnětu, že v místě nikdy neviděl policisty je samozřejmě zcela nesmyslná a neodpovídá realitě, což m.j dokazují i počty odhalených přestupků, jak je uvedeno výše. 

   Hezký den.

   Josef Skalka
   vrchní komisař
   Odborný referent kontroly
   Městská policie HL. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Otázka: Doprava v ulici Na pěšinách (Angela Nevímová 11.09.2020 17:22) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, již druhým rokem se neustále zvyšuje doprava v ulicích podél Zenklovy. Řidiči se naučili objíždět trasu přes stírku a nyní od září se doprava zhoršila o 100%. Konkrétně v ulici Na pěšinách je hluk mezi 7-9 hod ráno nesnesitelný. Většina domů má okna sotva 2m od vozovky. V ulici je omezení rychlosti, které většina řidičů nedodržuje. Zároveň je ulice ráno plná dětí a pejskařů a není absolutně uzpůsobena takové dopravě. Stížnost už tu byla v únoru a nic se od té doby nezměnilo. Je nutné ulici zneprůjezdnit ze směru dolů na Libeň nebo alespoň instalovat dostatek zpomalovacích pruhů. Pokud se situace nebude řešit, budeme podepisovat petici. Nebydlíme v klidné ulici u lesa, aby se z ní ráno stávala dopravní tepna, kde se nedá spát.
  • Odpověď: (21.09.2020 16:58)
   Vážená paní Nevímová,

   Váš podnět bude projednán s dotčeným orgánem Policií ČR, odbor služby dopravní policie.
   Případná změna organizace dopravy se dotkne všech rezidentů v této lokalitě. Některých i negativně.
   Z tohoto důvodu odbor dopravy názory více rezidentů přivítá.
   Děkuji za podnět. 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Karlín - obnovení vodorovného značení (Anna Batulková 07.09.2020 12:57) – Doprava
  Sdílet
  Obnova vodorovného značení - dříve byly v oblasti Karlína v jednosměrkách (cykloobousměrkách) na vozovce cyklopiktogramy, aby řidiči vnímali, že cyklista může jet i proti nim. Svislé značení cyklobousměrky velmi často řidič nezaznamená. Vhodné by bylo obnovení cyklopiktogramu alespoň v Křižíkově ulici, kde je největší provoz. Ideální by bylo vyznačení vyhrazeného nebo ochranného pruhu. Zvýší se tím bezpečnosti i komfort jízdy nejen pro cyklisty, ale i pro motoristy a také chodce, kteří často při přecházení také o cykloobousměrce nevědí a rozhlíží se pouze na jednu stranu silnice.
  Proč bylo vodorovné značení odstraněno a kdy se počítá s jeho obnovením a zlepšením podmínek pro všechny účastníky provozu? Děkuji
  • Odpověď: (18.09.2020 11:06)
   Vážená paní Batulková,

   Cyklopiktogramy jsou v ulici Křižíkova vyznačeny a jejich případná obnova je v kompetenci správce komunikace TSK hl. m. Prahy. Cyklopruhy vyznačovány nebudou.
   Svislé DZ jasně informuje řidiče o pohybu cyklistů v protisměru. Další DZ je z pohledu zavedené zóny s dopravním omezením 30 km/h a předností vozidel přijíždějících zprava jako nadbytečné. Veškeré DZ odsouhlasila z pohledu bezpečnosti a plynulosti provozu Policie ČR.

   Děkuji za podnět. 

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: placení modré zóny (Renata Grüner Zejdová 17.09.2020 10:57) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den je možné zaplatit rezidenční zónu na Praza 8 na váš účet.Pokud ano prosím o informace k zaplacení.Děkuji.
  • Odpověď: (18.09.2020 11:01)
   Vážená paní Zejdová,

   parkovací oprávnění je možné uhradit buď osobně na výdejně parkovacích oprávnění, nebo prostřednictvím Osobních stránek uživatele, ke kterým Vám byly zaslány přihlašovací údaje za předpokladu, že jste při registraci parkovacího oprávnění poskytla svoji e-mailovou adresu. 
   Pokud jste si přihlašovací údaje neuložila, kontaktujte přímo referenty výdejny parkovacích oprávnění e-mailem nebo telefonicky. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením oddělení zón placeného státní
   odbor dopravy (OD)


Vytisknout