Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla sedm a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkovani před poliklinikou Čumpelíkova (Miloslav Kvapil 14.02.2021 16:55) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den,
  jiz nekolik měsíců na chodníku pred poliklinikou Čumpelíkova parkují po cely den dve žlutá vozidla Skoda Citigo, ktera rozvazi pizzu pro zdejsi podnik "Pizza cafe u veverky". Ridici vozidel jsou velice bezohledni a agresivní, ve vysoke rychlosti najizdeji na chodnik a ohrožují chodce. Kdyz jim clovek neco rekne, tak mu jeste zacnou nadavat.

  Otazka: ma tento podnik (jeho vozidla) nejakou výjimku od MC Praha 4, ze mohou parkovat na chodníku?

  Děkuji
  • Odpověď: (17.02.2021 16:23)
   Vážený pane Kvapile,

   Žádná vozidla výjimku, že mohou stát na chodníku, nemají.
   Váš podnět předáváme MP hl. m. Prahy, OŘ Praha 8.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)   Dobrý den,

   Neoprávněné stání na chodníku před Poliklinikou Čumpelíkova, kterého se dopouští řidiči vozidel pizzerie, řeší a budou strážníci MP Hl. m. Prahy řešit i nadále a to za jejich  za přestupkové jednání – stání na chodníku. Strážníci také zajdou přímo do provozovny pizzerie a odpovědnou osobu zde na neoprávněné parkování upozorní a vyzvou ji k tomu, aby jejich řidiči neporušovali Zákon 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, jinak budou za toto postihováni dle zákona.

   Josef Skalka
   vrchní komisař
   Odborný referent kontroly
   Městská policie HL. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Otázka: Parkovani (Jarmila Novakova 10.02.2021 9:51) – Doprava
  Sdílet
  Dobry den, jiz jsem psala dotaz na parkovsni v ulici Lodzska u MHD zastavky Zhorelecka, ale bez odezvy. Na silnici byla vyclenena dalsi parkovaci mista. Bohuzel, kdyz prechazite od byvaleho supermarketu Billa pres prechod k zastavce Zhorelecka, neni videt do silnice na prijizdejici auta. Mam male dite a jsem nucena vejit do vozovky na prechod abych videla,zda jede auto. Neprijde mi to logicke a uz vubec ne bezoecne. Chodec musi videt prijizdejici auto nez vstoupi na prechod, nehlede na to, ze auta obzvlast u tohoto prechodu nezpomaluji ani nebrzdi, obcas jeste zvysi rychlost. Rada bych znala kontakt na oddeleni, kde se timto zabyvaji. Samozrejme muzete muj podnet predat danemu oddeleni, ale rada bych znala i vysvetleni a upresneni bezpecnosti pro chodce na tomto useku. Dekuji
  • Odpověď: (17.02.2021 15:04)
   Vážená paní Nováková,

   parkovací pruh na ulici Lodžská byl stanoven odborem dopravy v souladu s právními předpisy (zákon č. 361/2000 Sb., zákon č. 13/1997 Sb., ČSN 73 6110, ČSN 73 6102, TP 169, TP 65, TP 171) a z pohledu bezpečnosti a plynulosti provozu toto odsouhlasil dotčený orgán Policie ČR, KŘP hl. m. Prahy, odbor služby dopravní policie, oddělení dopravního inženýrství.
   Vztah chodce na přechodu pro chodce (zde i kdy se chodec hodlá přecházet) a řidiče vozidla je jasně ukotven v zákoně o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. Pokud řidiči konají jinak, dopouští se přestupku.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovací zóny (Petr 09.02.2021 22:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda v ulici Prosecká budete zavádět parkovací zóny? Děkuji Mišurec
  • Odpověď: (11.02.2021 14:55)
   Vážený pane Mišurče,

   v současnosti se rozšíření zón placeného stání ve Vámi zmiňované lokalitě neplánuje. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování (Dina Shkrobot 02.02.2021 15:43) – Doprava
  Sdílet
  Zdravím,

  V ulici na Košince několik měsíců máme problém s parkováním. Už jsme na to zvykli a vime ze ten to problém nejde vyřešit jednou nebo dvěma stížnosti . Ale poslední dobou ne jenom ze nemáme kde zaparkovat tak teď už nemáme pomalu jak projet vytočit se nebo couvnout v ulici. parkují všude, na zákazu parkování v zatáčce na vozovce.Už máme doškrabané a omlácené auta. Cesta k lékaři s dětmi pro nás znamená nebo nemůžeme odjet (zablokováne auto) a nebo nemáme kde zaparkovat.
  Dá se to nějak vyřešit?

  Děkuji  • Odpověď: (10.02.2021 13:54)
   Vážená paní Shkrobot,

   Váš podnět, který se týká stání a parkování vozidel v ulici Na Košince byl předán našim místně příslušným okrskovým strážníkům k řešení. Pokud bude strážník Městské policie přítomen v rámci běžné hlídkové činnosti na místě a v ulici budou parkovat vozidla neoprávněně v rozporu se zákonem, budou naši strážníci toto neoprávněné stání řešit v souladu se zákonem a v souladu se svými pravomocemi. V každém případě nám také můžete přestupkové jednání řidičů oznámit přes naši tel. linku 156, kdy se na místo během několika minut dostaví naši strážníci a vše budou řešit jak je uvedeno výše. 

   Za Váš podnět Vám děkujeme.

   Josef Skalka
   vrchní komisař
   Odborný referent kontroly
   Městská policie HL. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Otázka: Parkování Praha 8 (Lukáš Oplt 02.02.2021 8:53) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  Jsem zaměstnancem nadnárodní korporace, která má klienta na Praze 8 (Futurama bussiness park) a z důvodu ochrany vlastního zdraví bych měl zájem o parkování v "zonách" na Praze 8. Sám bydlím na Praze 4, ale abych se vyhl přelidněnému MHD, kde rizitko nákazy je nejvyšší, chtěl bych si zaplatit měsíční parkovné na Praze 8.

  Je tu možnost parkovného s měsíčním poplatkem v "zonách" ikdyž nejsem podnikatel, ale pracuji na Praze 8?

  Děkuji,
  Lukáš Oplt
  • Odpověď: (04.02.2021 12:13)
   Vážený pane Oplte, 

   parkovací oprávnění je možné zaregistrovat pouze při splnění daných podmínek. Pracovní poměr nezakládá nárok na registraci parkovacího oprávnění. Jedinou možností je, že si Váš zaměstnavatel zaregistruje přenosné parkovací oprávnění a to Vám poskytne. Cena přenosného parkovacího oprávnění se pohybuje od 16 000,-Kč/rok do 30 000,-Kč/rok (v závislosti na cenovém pásmu, ve kterém se nachází sídlo firmy). Tato registrace je možná pouze za předpokladu, že firma má sídlo/provozovnu v naší městské části.
   Kompletní informace k zónám placeného stání v hl. m. Praze jsou na www.parkujvklidu.cz. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: světelná signalizace (František Kurec 22.01.2021 20:25) – Doprava
  Sdílet
  dobrý den,
  není plánovaná světelná signalizace - křižovatka ulic Mazurská, Lodžská, Hnězdenská??
  Jde o poměrně hodně frekventovanou křižovatku i s provozem autobusů MHD. Pokud se výstavba neplánuje, přimlouvám se o to, aby se o realizaci v dohledné době uvažovalo
  • Odpověď: (02.02.2021 15:05)
   Dobrý den,

   V současné době se o realizaci SSZ v této křižovatce neuvažuje.
   V minulosti toto bylo řešeno a dotčené orgány vyjádřily nesouhlas.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Instalace zátrasu do ulice Krejčího (Martin Vacek 14.01.2021 15:59) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, rád bych se zeptal na důvod instalace kuželu znemožňujícího vjezd do ulice Krejčího, v místě mezi zdí Hřbitova Libeň a plotem zahrádkářské kolonie. Pokud byl kužel instalován doprostřed silnice na pokyn MČ P8, prosím o vyjasnění jaký k tomu byl důvod.
  Děkuji za odpověď Vacek
  • Odpověď: (25.01.2021 15:30)
   Vážený pane Vacku,

   Odbor dopravy provedl šetření na místě a žádný zátaras v celém úseku ulice Krejčího není.
   Prosím o případné upřesnění.

   Děkuji.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Senafor u Bauhausu (Jaroslav Kovář 13.01.2021 14:50) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, již delší dobu je provedena stavební úprava a montáž semaforů na problematické křižovatce Teplická u Bauhausu. Proč už nejsou semafory v provozu ?
  V křižovatce navíc byla v úrovni svodidel nainstalována dopravní značka - která ale výrazně zhoršuje výhled do křižovatky pro vozy odbočující směrem do Čimic- není vidět do levého pruhu v protisměru.
  • Odpověď: (20.01.2021 15:20)
   Vážený pane Kováři, 

   nejedná se o ulici Teplickou, ale Ústeckou a k Vašemu dotazu si Vás dovolím odkázat na odpověď, která zde byla zveřejněna 28. 12. 2020: 

   Světelná signalizace na křižovatce Ústecká – K Ládví je podmíněnou investicí pro bytový areál Nové Chabry, a proto jsou záležitosti týkající se kroků vedoucích ke zprovoznění signalizace věcí investora tohoto bytového projektu. Na základě nám dostupných informací je potřeba provést ještě administrativní kroky, podle kterých investor předpokládá zprovoznění SSZ v průběhu měsíce února příštího roku.

   Z dopravního hlediska k této věci za PKD MHMP doplňujeme, že aktuální složitou situaci vnímáme rovněž v kontextu adventního času spojeného s nárůstem intenzit dopravy a věříme, že zprovoznění světelné signalizace ve vztahu výše uvedených skutečností snese odkladu. 
   Věříme, že uvedené vysvětlení budete moci přijmout a s pochopením.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
   Odbor pozemních komunikací a drah
 • Otázka: Křižovatka Ústecka-K Ládví (J. Čížek 15.12.2020 13:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, mel bych dotaz, kdy začne fungovat světelná signalizace na křižovatce Ústecka-K Ládví. Dopravní situace je tak celkem komplikovaná. Děkuji
  • Odpověď: (28.12.2020 10:44)
   Vážený pane Čížku,

   světelná signalizace na křižovatce Ústecká – K Ládví je podmíněnou investicí pro bytový areál Nové Chabry, a proto jsou záležitosti týkající se kroků vedoucích ke zprovoznění signalizace věcí investora tohoto bytového projektu. Na základě nám dostupných informací je potřeba provést ještě administrativní kroky, podle kterých investor předpokládá zprovoznění SSZ v průběhu měsíce února příštího roku.

   Z dopravního hlediska k této věci za PKD MHMP doplňujeme, že aktuální složitou situaci vnímáme rovněž v kontextu adventního času spojeného s nárůstem intenzit dopravy a věříme, že zprovoznění světelné signalizace ve vztahu výše uvedených skutečností snese odkladu. 
   Věříme, že uvedené vysvětlení budete moci přijmout a s pochopením.

   S pozdravem a přáním hezkého dne

   Jaroslav Lehký
   specialista silničního správního úřadu

   HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
   MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
   Odbor pozemních komunikací a drah

   Semafory na křižovatce Ústecká - K Ládví měly být spuštěny ke konci listopadu 2020. Důvodem zdržení je skutečnost, že MHMP nechal na ulici Ústecká vyznačit cyklopruh, který v původním projektu z roku 2017 nebyl. V tuto chvíli probíhá tzv. změna stavby před dokončením, kterou schvaluje stavební úřad magistrátu. Teprve potom bude možné spustit světelné signalizační zařízení, zdržení odhaduji na cca 3-4 měsíce.

   Martin Jedlička
   předseda Komise pro dopravu
 • Otázka: Dopravní situace ul. Střelničná X Davídkova (Hana Panenková 16.12.2020 19:00) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  stále jsem nenašla odpověď na otázku, proč je zúžena ulice Střelničná od Davídkové.V druhé otázce se ptám,
  proč není upravena délka čekání na semaforu z ulice Davídkova, ráno jsou zde kolony a čeká se i osm minut, přitom od Ládví projede 20 - 30 aut, chvíli dokonce žádné.
  Děkuji za odpovědi na obě otázky.
  • Odpověď: (18.12.2020 12:26)
   Vážená paní Panenková,

   k otázce č. 1: požadavek PKD MHMP a ROPID na zúžení komunikace Střelničná do jednoho pruhu byl z důvodu odbočení kloubového autobusu (objízdná trasa) do ul. Štěpničná po dobu provádění stavebních prací v rámci akce „Rekonstrukce kanalizačního sběrače“ v ul. Davídkova. Před křižovatkou s ul. Davídkova je doprava (směr Prosek) svedena do jednoho pruhu a z důvodu bezpečnosti není žádoucí, aby se za křižovatkou vytvořily pruhy dva, které by po pár metrech byly zase stažené do jednoho pruhu kvůli autobusu, který do Štěpničné odbočuje z levého jízdního pruhu. S tímto rozhodnutím se ztotožnil i zástupce PČR a odbor dopravy.

   K otázce č. 2: v rámci výše uvedené akce byly provedeny úpravy SSZ 8.245 Střelničná x Davídkova. Stanovisko č. 640/2020 ze dne 10.11.2020 vydal PKD MHMP, který je v této věci kompetentní a o této úpravě rozhodl. 

   S pozdravem 

   poradce, konzultant
   odbor kancelář tajemníka (OKT)


Vytisknout