Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Odečtěte od sebe čísla pět a čtyři
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Žádost o zřízení zákazu stání/zastavení (Bohumil Bubník 31.10.2023 10:42) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, kam je možné obrátit se s žádostí o zřízení zákazu zastavení, případně zákazu stání v ulici Slancova u nájezdu na chodník mezi vchody č.p. 1258 a č.p. 1259 a to alespoň formou vodorovného dopravního značení V12d, nebo lépe V12a, ideálně doplněné i o dopravní značku B29, resp. B28.
  Jedná se o jediné místo, kde je možné např. pro vozy IZS, nebo pro účely stěhování najet k domu a nezablokovat průjezd parkovištěm.
  Pro upřesnění přikládám obrázky s vyznačeným konkrétním místem.
  Předem děkuji za odpověď a případné kladné vyřízení, B. Bubník.
  • Odpověď: (01.12.2023 11:51)
   Vážený pane Bubníku,

   Žádost podejte na odbor dopravy.
   Hezký den.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: oprava povrchu komunikace (Rudolf Hruška 18.11.2023 22:28) – Doprava
  Sdílet
  prosím o sdělení zda je v plánu celková oprava povrchu ul. Štětínská, původní povrch cca 45 let byl několikrát a na mnoha místech vyspravován asi před 2 měsíci, výtluky se obnovují. Děkuji
  • Odpověď: (21.11.2023 14:37)
   Vážený pane Hruško,

   Váš dotaz přeposíláme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Praha. 
   Městská část ani odbor dopravy nejsou správcem/vlastníkem uvedené komunikace. 
   S dotazy na údržbu komunikací doporučujeme obracet se přímo na správce komunikace prostřednictvím jejich webových stránek: www.tsk-praha.cz. 
   Odkaz je i na našich webových stránkách: https://www.praha8.cz/Zavady-a-nedostatky 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování v ulici Lodžská (Adam Sedlařík 06.09.2023 13:09) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  v ulici Lodžská v úseku mezi zastávkami Krakov a Zhořelecká je díky nízké míře využívání komunikace jeden z pruhů v každém směru využíván pro parkování.

  Funguje to tak již velice dlouhou dobu. Bylo by možné, učinit změnu značení, aby odpovídalo současné situaci?

  Děkuji
  • Odpověď: (10.11.2023 11:43)
   Dobrý den,

   Úprava dopravního značení v tomto úseku ulice Lodžská se připravuje.

   Děkuji

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: zapomenutá dopravní značka (Votrubová Věra 22.10.2023 14:32) – Doprava
  Sdílet
  V ul. Čumpelíkova na chodníku u prodejny Žabka před domem čp. 1885 se už řadu měsíců povaluje na chodníku dopravní značka omezující rychlost na 30km, a to i s podstavcem. Prosíme o její odstranění, na chodníku překáží. Děkuji za pomoc, nevím, kam se s tímto problémem obratit.
  • Odpověď: (24.10.2023 12:08)
   Vážená paní Votrubová,

   Váš podnět jsme předali správci komunikace TSK, oddělení dopravního značení.
   Děkujeme za upozornění.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Ulice K Ládví- chodníky a osvětlení (Iveta Zaparkova 09.10.2023 20:17) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, ráda bych vznesla podnět na úpravu komunikace ulice K Ládví. Ulice od bauhausu smerem do Čimic přes “esíčko” je velmi špatně osvetlena, místy osvětlení vůbec není, chodník úzký, silnice místy s vymoly.
  Díky neosvetlenosti se mi několikrát stalo, ze chodci nesly v noci vidět a vstoupili do vozovky kvůli chybějícímu chodníku.

  Chtěla jsem se zeptat zda je v plánu nějaká revitalizace okolí- nové chodníky, osvětlení. Popř. co udělat pro to, aby se s touto oblastí něco udělalo.
  Aktuální “chodník” od “esíčka” vypadá dosti provizorně a je velmi úzký. Využívají ho maminky s kočárky, běžci co běží z novych chaber do cimickeho haje… osobně planuji pravidelně tuto trasu využívat, ale její aktuální stav opravdu není vyhovující. Vhodný by byl též přechod pro chodce k AAA auto.
  • Odpověď: (11.10.2023 13:03)
   Dobrý den,

   Úsek ulice K Ládví mezi Ústeckou a Pěšinovou ulicí není v tuto chvíli zařazen do plánu výstavby veřejného osvětlení.

   S pozdravem

   Jan Mizera
   Oblastní technik správy zařízení veřejného osvětlení
   Technologie hlavního města Prahy, a.s.
   E-mail: jan.mizera@thmp.cz

   Dobrý den,

   K Vašemu dotazu sdělujeme za TSK následující:

   Osvětlení komunikací a veřejných prostor není v gesci Technické správy komunikací; žadatelka se musí proto obrátit se svým podnětem – žádosti na THMP (Technologie hlavního města Prahy) a podat podnět o doplnění VO u nich jakožto správce (www.thmp.cz)

   Za TSK se počítá s rekonstrukcí vozovky v délce od Ústecké až po „esíčko“ u komunikace Pešinova, rekonstrukce chodníků proběhne v úseku od ul. K Beranovu  (NN7407) po ul. Ústecká v severní části- severní chodník, nový chodník bude vybudován od ul. K Beranovu (NN7407) po ul. Pěšinova - taktéž v severní části komunikace. Tento stavební záměr je však ve fázi přípravy, bude se zpracovávat projektová dokumentace, kde se budou řešit i případná doplnění přechodů pro chodce či míst pro přecházení a poté se bude řešit výběr zhotovitele. Časový horizont tedy zatím nejsme schopni odhadnout.

   Pokud je v současné době v dané lokalitě výtluk ve vozovce či jiné poškození např. chodníku – je možné toto zadat přes webovou aplikaci na www.tsk-praha.cz k opravě (ideálně nafotit a přesně lokalizovat závadu), předává se technikům běžné údržby, kteří operativně vyjíždí k opravám


   Děkujeme za pochopení.

   S pozdravem

   Daniela Hnídková
   Správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
   Email: daniela.hnidkova@tsk-praha.cz
 • Otázka: Zóna ve Štíbrově ulici (Lucie Stříbrná 21.09.2023 19:23) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda nezvažujete zavedení platnosti modrých zón v ulici Štíbrova i přes víkend.
  Vzhledem k tomu, že přes léto zde běží koupaliště a přes zimu kluziště, nemají rezidenti šanci přes víkend vzhledem k neplatnosti zóny od pátku do neděle zaparkovat, protože je zaplněné návštěvníky koupaliště nebo kluziště.
  Jako rezidenti pak musíme parkovat na jiných parkovištích a s malým dítětem musíme přecházet v kočárku půl sídliště. Stejně tak např. s těžkým nákupem, což nám velmi komplikuje situaci a je velký rozdíl, jestli zaparkujete před domem, nebo přes půl sídliště.
  Za odpověď děkuji.
  Stříbrná Lucie
  • Odpověď: (22.09.2023 10:11)
   Vážená paní Stříbrná, 

   v současnosti není změna provozní doby zón placeného stání plánována. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: cyklostezka (Monika Urbánková 20.09.2023 14:11) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na lávku, která vede od ulice Menclova přes Vltavu k ulici U Českých loděnic k cyklostezce, která byla opravovaná v loňském roce (tedy uzavřená), proč je uzavřená a kdy se otevře? Nemohu se tedy ze své kanceláře v Tokovu dostat po žádné cyklostezce do Tróji a musím jezdit po silnici, což mi opravdu nevyhovuje. Proto mě zajímá, jak dlouho bude lávka v Libni zavřená?
  Děkuji Monika Urbánková
 • Otázka: Parkování v Čumpelíkově ulici bez zón (Blanka Skakunová 15.09.2023 8:36) – Doprava
  Sdílet
  V posledních dnech dostávají auta parkující v horní části ul. Čumpelíkova směrem k Žernosecké za stěrače pokuty. Proč se tam nesmí parkovat? Zóny tam nejsou. Děkuji za odpověď. S pozdravem B. Skakunová
  • Odpověď: (19.09.2023 13:09)
   Vážená paní Skakunová,

   dopravu v klidu a neoprávněné stání motorových vozidel v ulici Čumpelíkova řeší naši strážníci na základě četných stížností, především pro stání vozidel v rozporu se zákonem. Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy (§ 25, odst. 3, zákona č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích).
   Dále zde stojící vozidla porušují vodorovné dopravní značení V12c, žlutá čára souvislá u okraje vozovky, která vyznačuje úsek, kde je zakázáno zastavení a stání.
   Bylo zde provedeno místní šetření a měřena šíře vozovky mezi stojícími vozidly a okrajem komunikace. Následkem stojících vozidel vznikají situace, které ohrožují plynulost a bezpečnost silničního provozu, především průjezdnost křižovatky ulice Žernosecká a Čumpelíkova. Požadavek na kontrolu ulice Čumpelíkova byl zadán dne 3.4.2023 do denních úkolů pro výkon služby okrskových strážníků i autohlídek. Hlídky strážníků OŘ MP Praha 8 provádějí kontroly této lokality v rámci běžného výkonu služby s ohledem na provozní a personální možnosti.  Vzhledem k tomu, že se již delší dobu přestupkové jednání oznamuje taktéž elektronicky příslušnému správnímu orgánu, nejsou za stěrači vozidel vidět tzv. parkovací lístky, tudíž občané mohou nabýt dojmu, že strážníci MP situaci na místě neřeší.
   V každém případě kdykoliv budete svědkem protiprávního jednání, lze nám toto oznámit prostřednictvím L156 (Centrální operační středisko pro celou Prahu), odkud je věc předána na příslušné Obvodní ředitelství, nebo zavolat přímo na operační středisko OŘ MP Praha 8, tel: 222 025 556-7. Naše hlídky se na místo dostaví vždy během několika minut a oznámení budou řešit dle zákona a svých pravomocí a zejména je budou řešit v reálném čase, kdy k přestupkovému jednání fakticky dochází. Také lze oznámit protiprávní jednání Policii ČR na L158.

   S pozdravem

   Pavel Novák
   odborný referent kontroly
   Městská policie Hl. m. Prahy
   Obvodní ředitelství MP Praha 8
 • Otázka: Nové ZPS (Petr 11.09.2023 10:43) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se plánujou zřídit zóny placeného stání v ulicích U Mlýnského kanálu, Breitfeldova, Boudníkova nebo Menclova. Děkuji.
  • Odpověď: (11.09.2023 15:32)
   Vážený pane Petře, 

   na Vámi uvedených komunikacích nelze zřídit zóny placeného stání, protože se nejedná o místní komunikace, ale o komunikace účelové. 
   Pokud budou v budoucnu tyto komunikace zařazeny do sítě místních komunikací ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy, bude možné zřídit zde zóny placeného stání. Do té doby to není možné. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Oprava ulice U Pekařky (M. Šlechta 07.09.2023 18:44) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  Chtěl bych se znovu zeptat zda a na kdy je naplánována oprava ulice U Pekařky, která je dlouhodobě v žalostném stavu. Posledně jsem se přes příslib odpovědi nedočkal a na stránkách TSK nic nenašel. S pozdravem, M. Šlechta
  • Odpověď: (08.09.2023 12:40)
   Vážený pane Šlechto, 

   Váš dotaz předáváme správci komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)