Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla tři a osm
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování a změna trvalého pobytu (Jan Valta 27.02.2024 9:13) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování. Mám zaplacené stání do konce března, ale v únoru jsem změnil trvalou adresu mimo Prahu. Je třeba hlásit tuto změnu nebo se aktualizuje z registrů? Je nyní při návštěvě zóny nutné platit parkovné nebo do konce března nemusím řešit? Děkuji za info
  • Odpověď: (28.02.2024 14:44)
   Vážený pane Valto, 

   parkovací oprávnění máte registrované pro oblast 9.2, tedy pro Prahu 9, nikoli pro Prahu 8.
   V naší městské části tedy vždy platíte návštěvnické parkovné. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: ul.Na Sypkém (Smetanová 07.02.2024 14:15) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,kdy budou odstraněny přenosné dopravní značky v ulici Na Sypkém? Podle poslední informace mělo dojít k jejich odstranění k 31.12.2023! Jsou tam stále. Děkuji
  • Odpověď: (12.02.2024 10:13)
   Vážená paní Smetanová,

   Vámi uváděné dopravní opatření v ul. Na Sypkém povoloval odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hl. m. Prahy (PKD MHMP) v souvislosti s žádostí Dopravního podniku hl. m. Prahy, a. s. ve věci zlepšení průjezdnosti tramvají po ul. Zenklova, v úseku U Kříže – Vosmíkových. Zjednosměrnění ul. Na Sypkém a vyparkování části ul. Zenklova bylo původně povoleno do 31. 12. 2023, poté však došlo k vyhodnocení vlivu těchto opatření na zpoždění tramvají a porovnání se srovnatelným obdobím v roce 2022.
   Je registrován zásadní pokles průměru jízdních dob v úseku zastávek U Kříže – Vosmíkových v odpolední špičce pracovního dne, který nepřevyšuje 1:34 min, zatímco v předchozím období dosahoval až dvojnásobku (3:04 min). Na základě těchto skutečností požádal Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s. odbor PKD MHMP o prodloužení tohoto opatření do 31. 12. 2024.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkování (Štěpán Psutka 04.02.2024 12:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, v ulici Pohnertova na úrovni domu č.p. 1723/2 je svislá dopravní značka vymezující 2 parkovací místa pro občany s průkazem ZTP. Je značka stále v platnosti nebo je jen na okrasu a můžou zde (většinou přes noc) parkovat lidé bez výše uvedeného průkazu ? Městská Policie to přehlíží záměrně ?
  • Odpověď: (07.02.2024 12:49)
   Vážený pane Psutko,

   Z Vašeho podnětu není zřejmé, zda je např. závada na dopravním značení.
   Dopravní značení je určitě v platnosti.
   Pokud jste svědkem protiprávního jednání, je nejlépe se obrátit na MP hl. m. Prahy na linku 156 nebo na tel operačního střediska OŘ MP Praha 8, tel. 222 025 556-7

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Odstavení vozu (Petr Kohout 01.02.2024 22:00) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal na odstavení vozidla bez RZ.
  V ulici Okořská Praha 8,
  je již od října 2023 odstaveno vozidlo škoda Fabia. V prosinci někdo odcizil RZ a toto jsem nahlásil na MP Praha kde mi bylo oznámeno že tam pošlou hlídku. Zda hlídka přijela jsem nezaznamenal a stále se nic neděje a vozidlo je na stejném místě. Jak máme dále postupovat? Může být vozidlo na komunikaci?
  Děkuji za odpověď
  • Odpověď: (06.02.2024 13:30)
   Vážený pane Kohoute, 

   Váš podnět ohledně vozidla Škoda Fabia odstaveného na komunikaci Okořská, jsme předali Správě služeb hl. m. Prahy k prověření.

   S pozdravem

   Oddělení silničního a správního úřadu
   Odbor dopravy (OD)
 • Otázka: servisní poplatek u parkovacích aplikací (Havlová 30.01.2024 8:49) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda je k dispozici nějaká aplikace, kde mohu platit za parkování po Praze bez servisního poplatku, který je u aplikace EasyPark, která nahradila MPLA, celkem vysoký. Když bych platila přes Lítačku, bude mi také strháván nějaký servisní poplatek? Nebo mi případně doporučíte ještě jinou aplikaci? Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (01.02.2024 10:10)
   Vážená paní Havlová, 

   městská část není zřizovatelem ani správcem zón placeného stání ani parkovací aplikace.
   Se svým dotazem se, prosím, obraťte přímo na správce zón placeného stání, kterým je Technická správa komunikací hl. m. Prahy. 
   Veškeré informace, včetně kontaktů, najdete na webu správce ZPS: https://parking.praha.eu/

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Parkoviště u OC Draháň (Vladislav Kopal 16.01.2024 9:47) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, nejenom mně vadí situace na parkovišti u OC Drahaň. Kdosi si z něj udělal bezplatné parkoviště pro dodávková auta, jichž tam parkuje leckdy 15 a víc. Lze upravit dopravní režim této plochy tak, aby se situace zlepšila ? Děkuji .
  • Odpověď: (26.01.2024 9:51)
   Vážený pane Kopale,

   Žádné omezení parkování na tomto parkovišti se neplánuje. Jedná se o veřejné parkoviště.
   V současné době je místní úpravou provozu pouze zakázáno stání v nočních hodinách nákladním automobilům na 3,5t a to na celém území hl. m. Prahy (mimo soukromá, hlídaná a podobná parkoviště).
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Parkovaní. (Pavel Šašek 29.12.2023 17:26) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den
  proč se neplatí v zónách o vikendech?. Jako rezident bydlící v Karlíně nechápu, proč se v zónách neplatí o vikendech. Rád bych si o víkendu zajel na velký nákup, ale bohužel mi je to znemožněno, kvůli mimopražským řidičům, kteří zaparkuji v Karlíně a jdou do centra města, jak by se jim líbylo, kdybych já zaparkoval pred jejich barákem a znemožnil jim pohyb. Vyzývám vás k zavedení placeného parkování i o vikendech, jinak mi placení parkování jako rezidentovi nedává smysl.Je to jenom další daň, jako placení České televize.
  Nechci od vás odpověď typu:vzhledem k přívětivému přístupu k mimopražským motoristům...,
  Uvědomte si, že jste tu pro lidi, co tady bydlí, ty vás volili a když pudete proti nim, už tam taky příště nemusíte být.
  • Odpověď: (04.01.2024 12:30)
   Vážený pane Šašku, 

   provozní doba ZPS je v Praze 8 od pondělí do pátku a je přizpůsobena lokálním podmínkám. Byla stanovena s ohledem na zachování dostupnosti a atraktivity území a vychází z provedené dopravní analýzy. V rámci zón placeného stání je třeba, pro udržení atraktivity území, zachovat určitý díl návštěvnické dopravy. Dopravní analýzy definovaly maximální zatížení návštěvnickým parkováním v průběhu dne mezi 8:00 - 18:00. Na toto období je cílena regulace. Naopak večer a v noci je návštěvnické parkování minimální a není zapotřebí regulace. Provozní doba zón placeného stání také vychází vstříc přijíždějícím návštěvám rezidentů, které se nejvíce uskutečňují právě o víkendech, kdy zóny placeného stání nejsou v provozu. 
   Dále pro informaci uvádím, že tam, kde jsou zóny v celotýdenním provozu (např. Praha 1 a 2), neplatí o svátcích tzv. sváteční tarif (ve smíšených zónách) a návštěvníci i ve svátky platí plné parkovné. 

   S pozdravem 

   pověřený vedením odboru dopravy (OD)
 • Otázka: Výravský (Jiří 17.12.2023 14:38) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,rád bych se optal kdo po stavební firmě kontroluje provedenou práci v ulici Třebenická,kde po ukončení stavební práce na kanalizaci došlo k naprosto otřesnému zadělání finální povrchové úpravy?Firma díru doslova "zaštupovala" jakousi pytlovinou na kterou vysypala a udupala nějaký recyklát.Jde o komunikaci kde nejen parkují auta(hrozí propad komunikace)tak přesahující pytlovina ze zasypané části(uklouznutí chodce při vlhkém či sněhovém počasí).Prví část v ulici(horní a spodní část ulice)proběhla v pořádku.Na prostřední, u přechodu pro chodce, byla vybrána jiná firma která finální úpravu komunikce naprosto odflákla a ohrožuje tak majetek a zdraví obyvatel !!
  • Odpověď: (02.01.2024 9:24)
   Dobrý den,
   odpovídáme na Vámi nahlášenou závadu ohledně povrchu po opravě přípojky uliční vpusti.
   Nejedná se o definitivní povrch, jak uvádíte, ale provizorní. Ten bude vyměněn za živici za příhodných klimatických podmínek a obalovny budou živici vyrábět (v zimním období nejednou).
   Plachta přečnívající přes okraje bude zaříznuta.

   Hezký den

   Hana Ždichová
   Řídící správní technik
   Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.
 • Otázka: Truhlar (Jan 01.12.2023 13:02) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den,

  Jak se prosím bude řešit problém s parkováním u Krakova? Rezidenti, kteří bydlí v ulici Mazurská nemají možnost zaparkovat ani z jedné strany domu, jelikož na jedné straně je Poliklinika, která zpoplatnila parkování, tudíž spoustu lidí parkuje v ulici Mazurská a na druhé straně domu jsou dva autoservisy, každý se spoustou aut, kterou neparkují na svém pozemku, ale mimo a rezidenti nemají možnost zaparkovat a na straně u Krakova je pro změnu OC, takže také bez šance.
  Uvažuje se konečně o modrých zónách?
  Situace již je neúnosná.

  Děkuji.
  • Odpověď: (18.12.2023 9:33)
   Dobrý den,

   Pokud vozidla stojící na komunikaci neporušují silniční zákon, nelze to z pohledu dopravy žádným způsobem řešit.
   Co se týká zón placeného stání, ty se zatím v oblasti Bohnic neplánují.
   Děkuji za podnět.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)
 • Otázka: Vjezd vozidla nad 12t Rohanské nábřeží (Tomáš Fišer 23.11.2023 9:34) – Doprava
  Sdílet
  Dobrý den, jako dopravce potřebuji jet vozidlem nad 12t od D8 ulicí Libereckou až na Rohanské nábřeží do hotelu Hilton. Jedná se o mimořádný závoz zboží pro firmu která u nich bude něco montovat. Prosím o popsání jak to je danou trasou se zákazy vjezdu vozidel nad 12t. Zda je to vůbec možné nebo jak jinak to řešit. Děkuji
  • Odpověď: (13.12.2023 9:03)
   Vážený pane Fišere,

   Nákladní vozidla běžně jezdí na Rohanské nábřeží jako zásobování.
   Plánování trasy je věcí dopravce.
   Hezký den.

   S pozdravem

   oddělení silničního správního úřadu
   odbor dopravy (OD)