Druhé kolo T ballové školní ligy se hrálo pod střechou

T ballova liga – vítěz kategorie starší dívky ZŠ DolákovaT ballová školní liga Prahy 8 pokračovala v listopadu 2. kolem. V tento téměř již zimní čas se mohlo hrát především díky podpoře a vstřícnosti tenisového klubu LOB Slovan Bohnice, který umožnil odehrání turnaje ve svých nafukovacích halách. Stejně jako v úvodním kole se jej zúčastnil opět velký počet týmů, a tak se každá kategorie uskutečnila v samostatném dni. V úterý 20. listopadu se do bojů pustilo 10 družstev kategorie starší dívky a k vidění byly mnohdy velmi dramatické zápasy, které vyvrcholily napínavou podívanou ve finále. V něm se střetly, stejně jako v předchozím turnaji, týmy Gymnázia Ústavní a ZŠ Dolákova. Utkání bylo velmi vyrovnané a o vítězi muselo rozhodnout až druhé prodloužení. Šťastnějšími byla i tentokráte děvčata z „Dolákovky“. Bronzovou příčku pak vybojovali nováčci letošního ročníku, dívky ze ZŠ Glowackého.

O den později se pak utkalo 5 týmů kategorie mladší mix. Ani tady malí sportovci nezaostali v urputnosti a sportovních výkonech za svými staršími spoluhráčkami. K vidění byly pěkné softbalové akce i razantní odpaly. Diplomy si z rukou koordinátora Ligy Petra Pospěcha z Joudrs Praha odnesly všechny týmy. Ten nejcennější získala ZŠ Libčická před stříbrnou ZŠ Žernosecká a bronzovou ZŠ Dolákova.

„Je potěšující, že se do Ligy zapojuje takové množství školních družstev a že si T ball nalézá oblibu mezi stále větším počtem dětí. Nešlo by to ale bez podpory vedení škol a především zájmu učitelů tělesné výchovy seznamovat své žáky s touto zajímavou týmovou hrou“ hodnotí účast v letošním ročníku Ligy a její podporu ze strany škol Mgr. Martin Roubíček, radní pro oblast školství MČ Praha 8, která T ballovou školní ligu Prahy 8 spolupořádá.


Další fotografie

T ballova liga T ballova liga T ballova liga
Zveřejněno: 28.11.2012
Vytisknout