Fotokurzy Praha 8 ve dne v noci

Pátý ročník oblíbené fotosoutěže Praha 8 ve dne v noci se pomalu blíží a pro zvýšení šancí na výhru radnice Prahy 8 připravila zájemcům čtyřhodinové fotokurzy se zkušenými fotografy – Patrikem Háchou a Vítem Lukášem.

Vít Lukáš
V roce 1997 propadl kouzlu makrofotografie, které se věnuje dodnes. Na svých snímcích se snaží zachytit zvířata v jejich přirozeném prostředí a zároveň zdokumentovat detaily, které nejsou vidět pouhým okem. Jeho makrofotografie byly prezentovány v řadě časopisů, knih, či na výstavách jak u nás, tak například v Chile a Kolumbii. V posledních letech se kromě makrofotografie zaměřuje také na focení větších zvířat, včetně lidí. Podobně jako u makrofotografie, se při fotografování lidí zaměřuje na detaily, které mohou oku uniknout. Dívá se okem zoologa pozorovatele, baví ho zachycovat situace z nových a nevšedních úhlů. Práce Víta Lukáše si můžete prohlédnout na jeho stránkách www.photolukas.cz, kde najdete nevšední snímky fauny i flory, které si s Vítem budete moci vyzkoušet na sobotních kurzech 18. a 25. března 2023.

Patrik Hácha
Fotografii se věnuje od dětských let a od koníčku se dopracoval ke koníčku, který ho živí. V současnosti se ve fotografiích zaměřuje na zachycení atmosféry, příběhů a emocí ať už fotí rodinné momentky, pracovní portfolia nebo v rámci svého blogu Cesty na cesty místa, která ho zaujaly. Patrikovy fotografie se krom rodinných archivů objevují v prezentačních materiálech společností a časopisech a sami se na ně můžete podívat na jeho stránkách www.patrickhacha.cz. S Patrikem se v jeho kurzech fotografové zaměří na památky a ulice Prahy 8 a naučí se, jak nejlépe vystihnout moment okamžiku a krásy budov. Kurzy Patrika budou probíhat v neděli 19. a 26. března 2023.


Březnové kurzy focení budou zaměřené na zlepšení techniky focení, zachycení ideální kompozice a nastavení přístroje. Prostě vše, co začínající fotograf má vědět, plus pár tipů a rad navíc od zkušených fotografů.
 
Kurzy jsou stejně jako fotosoutěž rozděleny do dvou kategorií: mobil a profi foto. Účastníci soutěže Praha 8 ve dne v noci ví, že profi kategorie se týká všech zařízení, tedy kompaktů, zrcadlovek, digitálních a jiných přístrojů, které nejsou mobilem. Mobil foto jsou tedy kurzy zaměřené na práci s mobilem.

Účastnit kurzů se mohou všechny osoby, které bydlí na Praze 8 ZDARMA (dítě do 15 let v doprovodu dospělé osoby), a podmínkou účasti je vlastní fotografické zařízení a zaslání minimálně 3 fotografie z kurzu na e-mail: vystavy@praha8.cz.


Kurzy budou probíhat v následujících termínech:

sobota 18. března 2023 od 8:00 do 12:00 (mobil foto)
Fauna a Flora v oblasti Čimické údolí a Zámky s Vítem Lukášem

neděle 19. března 2023 od 16:30 do 20:30 (mobil foto)
Karlínské památky a architektura s Patrikem Háchou

sobota 25. března 2023 od 8:00 do 12:00 (profi foto)
Fauna a Flora v oblasti Čimické údolí a Zámky s Vítem Lukášem

neděle 26. března 2023 od 16:30 do 20:30 (profi foto)
Karlínské památky a architektura s Patrikem Háchou


Přihlásit se můžete na e-mailu katerina.ondrusova@praha8.cz nebo telefonním čísle 222 805 186. Podrobné instrukce k jednotlivým kurzům budou přihlášeným účastníkům zaslány v týdnu před začátkem kurzu.

Vzhledem k omezenému počtu míst je možné přihlásit jednu osobu na jeden kurz.
Městská část si vyhrazuje právo na změnu případně zrušení kurzů.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Fotokurzy Praha 8 ve dne v nociZveřejněno: 16.02.2023
Vytisknout