Hasičská stanice v Praze 8 dostala zelenou

hasičDnešní souhlas členů Výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči Zastupitelstva hl.m.Prahy se změnou územního plánu umožní výstavbu nové hasičské stanice pro oblast Čimice a Bohnice. Stalo se tak na žádost Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a městské části Praha 8. Budoucí stanice bude smíšená pro profesionální i dobrovolné hasiče.

„Hasičská stanice pro Čimice a Bohnice je pro nás prioritou. Dojezdové časy z Holešovic jsou za hranou. Sám jsem zasahoval u požáru v ulici Cafourkova, kde došlo k požáru tří bytových jednotek a vím nejen ze zásahů na Praze 8, jak je každá minuta i sekunda při evakuaci osob z výškových budov důležitá. A to nemluvím o samotném riziku šíření požáru ve výškových budovách a složitosti evakuace,“ neskrývá radost místostarosta Prahy 8 Jiří Vítek (Patrioti), mimo jiné i bývalý profesionální hasič. 

Cesta ke změně územního plánu, která by výstavbu hasičské stanice umožňovala, nebyla vůbec lehká. Odpůrci argumentovali kolizí s budoucí stanicí lanovky mezi Podbabou a Bohnicemi. Bylo potřeba členy výboru přesvědčit, že v území lze bezkolizně zrealizovat jak hasičskou stanici, tak stanici lanovky včetně kapacitního parkoviště. „Jsem velmi rád, že se nám konečně, až na několikátý pokus, podařilo prosadit podnět na změnu územního plánu, který umožní Praze 8 mít na svém území tolik potřebnou hasičskou zbrojnici, která bude sloužit nejen profesionálním hasičům, ale i naší jednotce dobrovolných hasičů,“ doplnil radní Prahy 8 Tomáš Hřebík (STAN). 

Žádost od profesionálních hasičů o výstavbu stanice pro sever Prahy existuje více jak 25 let. Po čtvrt stolení tak dostává zelenou. „Je to první krok, aby na severu Prahy vznikla moderní hasičská stanice, která je pro nás důležitou prioritou. Jde o bezpečnost obyvatel a sever Prahy s velkými sídlišti je z hlediska pokrytí při požárech či jiných pohromách velmi problematický,“ uzavírá starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). 

Změnu územního plánu musí ještě potvrdit radní a zastupitelé hlavního města. Místo, kde by měla hasičská stanice vzniknout, je v blízkosti Polikliniky Mazurská v Bohnicích. Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

požár


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 20.05.2021
Vytisknout