Honzík má již nový vozík

Předání nového vozíku HonzíkoviHendikepovaný Honzík i díky sběru plastových víček, do kterého se zapojili občané, ZŠ a MŠ Prahy 8, má od 23. března 2017 nový invalidní vozík. V areálu Jedličkova ústavu mu ho slavnostně předala radní Anna Kroutil (ANO).

Vozík stál 57.936,- Kč a byl vyroben na zakázku firmou Otto Bock ČR s.r.o. ze Zruče nad Sázavou. Na vozík Honzíkovi přispěli i zastupitelé za Hnutí ANO a občané, jesle Ješkohlíd z Prahy 4, společnost UPC z Prahy 4, pacienti Nemocnice Na Bulovce, Obvodní ředitelství police Praha III, společnost Billa – Freyova z Prahy 9 a Billa Křepejského z Prahy 11.

Honzík na vozíku přijede i na Den Země, který se koná 27. dubna 2017 před KD Krakov, na který sám přiveze PET uzávěry. „Jsme velice rádi, že Honzík i díky významné pomoci veřejnosti může nyní užívat nový vozík ke každodenní činnosti. A protože se sbírka osvědčila, bude sběr víček i nadále pokračovat,“ řekla radní Anna Kroutil (ANO). Finanční výtěžek ze sběru PET víček (víčka z aviváže, zubních past, kávy, minerálních vod, zkrátka všech uzávěrů) nyní pomůže k nákupu polohovací postele a matrace Áje Rybákové, která kvůli mozkové obrně s vážnou poruchou hybnosti končetin se nedokáže bez pomoci maminky posadit v posteli.

Všem sběračům děkujeme!


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Honzíkův nový vozík
Zveřejněno: 29.03.2017
Vytisknout