Internet zdarma (epraha8.net)

Dovolujeme si vás informovat, že smlouva na poskytování internetu občanům Prahy 8 prostřednictvím veřejné wifi byla na dobu určitou s termínem ukončení 30.09.2018. V tuto dobu již měla mít MČ Praha 8 svou vlastní datovou síť, kde se krom jiných služeb počítalo i s poskytováním veřejné wifi sítě ve vyšší kvalitě nezávislé na cenovém diktátu poskytovatelů (finanční úspora).

Vzhledem k tomu, že se výběr dodavatele vlastní datové sítě protáhl, oddělení provozu ICT vypsalo veřejné výběrové řízení na pokračování poskytování internetu občanům Prahy 8 prostřednictvím veřejné wifi sítě. V tuto chvíli je nový poskytovatel vybrán a smlouva čeká na schválení Radou MČ Praha 8. Nový poskytovatel se zavázal poskytovat tuto službu neprodleně po podpisu smlouvy. Na překlenovací období mezi koncem staré smlouvy a účinností smlouvy nové jsme oslovili stávajícího poskytovatele, zda by službu poskytoval nadále do účinnosti nové smlouvy, ale bohužel nabídl takové cenové podmínky, které jsme z finančních důvodů nemohli akceptovat.

Velice nás mrzí dočasná nedostupnost služby a věříme, že nový poskytovatel, potažmo poskytovaní veřejné wifi prostřednictvím vlastní datové sítě přinese do budoucna komplexnější služby při výrazných finančních úsporách.


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 12.10.2018
Vytisknout