Již brzy zazní v Libeňském zámku tóny nového klavíru

Již brzy zazní v Libeňském zámku tóny nového klavíruNa Libeňský zámek se nastěhovalo nové klavírní křídlo. Starý klavír, už téměř čtyřicetiletý, bohužel dosloužil. „Nedržel zvuk a kvalitně naladěný nevydržel už ani den, jak se často přesvědčili vystupující, kteří v poslední době na zámku hráli. Proto mám velkou radost, že máme konečně klavírní křídlo, které bude radnici důstojně reprezentovat a dovolí posluchačům zažít hudbu v prvotřídní kvalitě,“ vysvětluje radní pro kulturu Jana Solomonová (ANO). 

Ladič Karel Průcha, který s radnicí Prahy 8 spolupracuje už řadu let, a pan profesor Boris Krajný, který na tom starém klavíru často hrával, nic nenechali náhodě. Poctivě objeli a vyzkoušeli několik klavírů, které se sešly v nabídkách po poptávkovém řízení. Pánové znají dobře i obřadní sál a jeho akustiku. Nakonec doporučili klavír firmy Bechstein, značka W. Hoffmann, typ T177, třída 3. To znamená, že je o dvě třídy lepší kvality než ten starý a o 30 centimetrů delší. Nový klavír byl shodou okolností i nejlevnější ve své kategorii, ale rozhodoval především zvuk.

Následně přijde pan Průcha klavír naladit a možná už v pátek bude mít premiéru. Tedy pokud si to budou svatebčané přát. Klavír se bude využívat právě pro svatby, vítání občánků, koncerty zámecké i adventní a při dalších příležitostech. 

A jak nový klavír zní? Poslechněte si na Facebooku Prahy 8 v Reel na
https://www.facebook.com/reel/660147312691866 
A jak vypadalo stěhování na zámek? Podívejte se na Facebooku Prahy 8 v Reel na
https://www.facebook.com/reel/978133106770179 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Již brzy zazní v Libeňském zámku tóny nového klavíruMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 10.08.2023
Vytisknout