Kácení suchých stromů na Ďáblickém sídlišti a v Bedřichovské ulici

Kácení suchých stromů na Ďáblickém sídlišti a v Bedřichovské uliciNa Ďáblickém sídlišti dochází k postupném usychání velkého množství vzrostlých stromů zřejmě z důvodu vysokého deficitu vody v uplynulých letech. Od loňského roku suché stromy a stromy v jinak havarijním stavu městská část Praha 8 monitoruje a dle bezpečnostních priorit průběžně stromy kácí. V nejbližší době bude probíhat kácení suchých a havarijních stromů mezi ulicemi Frýdlantská a Chabařovická. Bude však pokácená pouze část stromů, zbylé stromy podléhají povolovacímu řízení dle zákona ČNR č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů.

Aby městská část získala povolení ke kácení, musí nejdříve zažádat o souhlas vlastníka, potřebuje získat závazné stanovisko dle § 14 odst. 2 zákona ČNR č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů, pokud dané území podléhá ochraně dle zmíněného zákona, následně může zažádat o povolení ke kácení orgán ochrany přírody a krajiny. Tento proces může trvat delší dobu.

Městská část Praha 8 chce kompenzovat vzniklou újmu a proto neprobíhá pouze kácení, ale také výsadba nových stromů. Rozsáhlejší výsadba nových stromů proběhne letos na podzim, případně se může protáhnout do jara příštího roku.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Kácení suchých stromů na Ďáblickém sídlišti a v Bedřichovské ulici


Zveřejněno: 09.07.2020
Vytisknout