Klienti Gerontologického centra v Kobylisích budou mít krásnou zahradu

Gerontologické centrum, jehož cílem je poskytování zdravotních a sociálních služeb především seniorům Prahy 8, nabízí širokou paletu služeb od ambulance, osobní asistence, přes denní stacionář až po 46 lůžek odborného geriatrického léčebného ústavu. Pro klienty centra je leckdy součástí léčby a rekonvalescence, nebo pobytu možnost trávit čas na čerstvém vzduchu v přilehlé zahradě. Právě ta bude v letošním roce revitalizována z prostředků městské části.

„Každý z nás je rád, pokud svůj volný čas může trávit venku v přírodě. Chceme to dopřát také našim seniorům, klientům Gerontologického centra. Proto v příštím roce zrevitalizujeme přilehlou zahradu. Klienti a jejich blízcí, ale také personál centra se mohou těšit na obnovu zeleně v areálu, chodníku i pěšinek. Pro aktivní trávní volného času nainstalujeme lavičky se stolky, venkovním scrabble a cvičících a posilovací stroje,“ vyjmenovává místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil. Projekt by měl začít již v lednu 2018. Městská část počítá s náklady cca 5,5 milionů korun bez DPH.

Gerontologické centrum v Praze 8 – Kobylisích, které vzniklo v roce 1992, je příspěvkovou organizací Městské části. Díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností se centrum zabývá také podporou pacientů postižených demencí a jejich rodinných příslušníků a společně s partnerem obecně prospěšné společnosti GEMA rovněž  podporou a rozvojem zdraví ve vyšším věku. Více na www.gerontocentrum.cz.

Zveřejněno: 02.01.2018 – Marcela Konrádová