Knihovna se připravuje na otevření od pondělí 4. května

Městská knihovna v Praze začne z provozních důvodů služby čtenářům obnovovat od pondělí 4. května 2020. Přestože vláda v rámci rozvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření dalších provozoven s platností od 27. dubna 2020, vzhledem k provozní náročnosti nelze provoz pro veřejnost obnovit dříve, než 4. května, a to s ohledem na bezpečnost návštěvníků i zaměstnanců. V Praze 8 se to týká poboček v Bohnicích, Kobylisích a Ládví.

Na webových stránkách www.mlp.cz bude od příštího týdne knihovna aktualizovat informace o tom, které pobočky se budou postupně otvírat (a s jakou provozní dobou).

Městská knihovna v Praze je jednou z největších knihoven v České republice a s bezmála 500 zaměstnanci a několika desítkami míst, kde nabízí své služby, představuje velmi složitý a logisticky náročný organismus. „Není tak možné, abychom ho během jediného dne a po šesti týdnech mimořádného režimu, uvedli do běžného provozního stavu za dodržení všech mimořádných opatření, která jsou nutná k ochraně zdraví zaměstnanců i návštěvníků,“ objasňuje důvody ředitel knihovny Tomáš Řehák. Prosíme čtenáře o trpělivost a pochopení.

Vedení knihovny zároveň ujišťuje všechny čtenáře, že knihovna nikam neuteče. Je tu od roku 1891, a jistě nějakých pár (stovek) let ještě bude. Všechny výpůjčky i rezervace jsou prodloužené, zpozdné nenabíhá. E-knihy jsou dostupné na www.e-knihovna.cz, zajímavý obsah video můžete sledovat prostřednictvím kanálu YouTube (www.youtube.com/user/KnihovnaPraha) a přednášky oblíbených lektorů jsou dostupné na SoundCloud (www.soundcloud.com/knihovna). Každý by měl v těchto dnech mít na paměti především své zdraví a zdraví svých blízkých.

Městská knihovna v Praze

Zveřejněno: 24.04.2020