Kontejner na použité injekční stříkačky

Pracovníci organizace Progressive o.p.s. dne 9. srpna instalovali za účasti starosty Prahy 8 Romana Petruse a zástupců Úřadu městské části Praha 8 v parku Těšnov nedaleko od stanice metra Florenc kontejner Fixpoint. Uživatelé drog do něj mohou vhodit použité injekční stříkačky. Kontejner bude v letních měsících vybírán jednou za 2 dny a v zimních jednou za 3 dny.

Pracovníci programu Fixpoint rekrutující se z řad uživatelů drog nebudou jen vybírat kontejner, ale budou i vyhledávat a likvidovat pohozené injekční stříkačky v jeho okolí.

Městská část Praha 8 dlouhodobě spolupracuje s organizací Progressive o.p.s. na snižování negativních jevů spojených s používáním drog a bude platit provoz služby Fixpoint na svém území. Podílela se také na výběru lokality pro umístění boxu. „V okolí stanice metra Florenc včetně samotného parku Těšnov je bohužel zvýšený výskyt drog. Instalace kontejneru pro vhazování použitých injekčních stříkaček by měla přispět ke snížení rizika, že se někdo poraní o pohozené stříkačky,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Instalování kontejneru Fixpoint pro vhazování použitých injekčních stříkaček za účasti starosty Romana Petruse. Instalování kontejneru Fixpoint pro vhazování použitých injekčních stříkaček za účasti starosty Romana Petruse.

Kontejner Fixpoint pro vhazování použitých injekčních stříkaček 
Zveřejněno: 10.08.2016 – Anna Patočková
Vytisknout