Krizový štáb Prahy 8 dnes upravil provoz úřadu a přijal další opatření v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem

Krizový štáb Prahy 8 dnes (13.03.2020) rozhodl, že pro veřejnost bude ÚMČ Praha 8 otevřen pouze v pondělí a ve středu od 8 do 18 hod. V ostatních dnech zůstává úřad pro veřejnost zavřený.
Edit k 16.03.2020: Úřad je otevřen pondělí a středa pouze od 13.00 do 16.00 hodin.

Zároveň je do odvolání pozastaveno vydávání rybářských lístků. Vzhledem k tomu, že s koncem března se blíží termín k zaplacení poplatku za psa, těm, kteří k platbě nevyužívají bezhotovostní platbu, ale platí poplatek na pokladně úřadu se umožňuje platbu posunout o dva měsíce.

Stále platí žádost k občanům o omezení návštěv úřadu jen v opravdu naléhavých případech. V této chvíli má stejně jako na jiných místech mnoho našich pracovníků a pracovnic v domácí péči děti, kteří v důsledku uzavření vzdělávacích institucí nemohou do škol. Z toho důvodu může být omezeno vyřizování běžné agendy úřadu.

Zároveň krizový štáb rozhodl od dnešního dne do odvolání o uzavření kulturních domů v Praze 8, konkrétně jsou pro veřejnost uzavřeny KD Krakov, KD Ládví a Divadlo Karla Hackera.

V Praze 8 nadále pokračuje zvýšená desinfekce na venkovních dětských hřištích, sportovištích a v podchodech. Radnice k tomuto kroku přistoupila, protože v době, kdy jsou uzavřeny školy, lze předpokládat zvýšený pohyb na těchto místech.

Veškeré informace k současné epidemiologické situaci najdete na www.vlada.czwww.mzcr.cz, bezpecnost.praha.eu

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě. 
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 13.03.2020   |   Aktualizováno: 07.04.2020
Vytisknout