Kropicí vozy osvěží obyvatele sídlišť Prahy 8

V době parných dnů bude na sídlištích Prahy 8 svlažovat ulice vodní mlhou speciální kropící vůz, který zajistila MČ Praha 8 u společnosti IPODEC – ČISTÉ MĚSTO, a.s. Kropení bude probíhat vždy tehdy, kdy pocitová teplota překročí 30 stupňů Celsia.

První „mlhování“ proběhlo dnes, v úterý 20. června 2017 od 14.00 hodin a 16.00 hodin, další se ještě uskuteční v 18.00 hodin. Smyslem je ochlazovat rozpálené ulice a tím zpříjemnit občanům čas strávený v parném venkovním počasí. „Vysoké teploty přináší některým obyvatelům velké zdravotní obtíže. Proto jsme se rozhodli zajistit mlhování, které by mělo zejména obyvatelům sídlišť zpříjemnit parné dny. Kropení také snižuje hodnoty polétavého prachu, který škodí v těchto vedrech hlavně alergikům,“ vysvětluje význam mlhování místostarosta Matěj Fichtner (ANO), který tuto službu pro obyvatele zajistil.

Auta budou vypravována operativně, dle aktuálního počasí. „Při vysokých teplotách jsme připraveni znovu kropící vozy zajistit,“ doplňuje místostarosta Fichtner (ANO).

Jak vypadá mlhování se můžete podívat na videozáznamu zde (MP4, 2,1 MB).

Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Ilustrační voda - kapky vody

Zveřejněno: 20.06.2017 – Anna Patočková