Kulturní léto Prahy 8

Městská část Praha 8 nezapomíná na své obyvatele ani o letních měsících a připravila pro ně pestrou paletu kulturních akcí pro zpříjemnění horkých prázdninových dnů a večerů.

Letní program začíná již 16. června v Karlíně, kde se uskuteční v pořadí již XIV. ročník Karlínského filmového léta. Festival potrvá až do 4. září a návštěvníci se mohou těšit na desítky filmů domácí i zahraniční tvorby.

Největší akcí letošního léta budou Historické oslavy Libeňského míru, které se uskuteční v sobotu 25. června v areálu Libeňského zámku a Löwitova mlýnu. Návštěvníci se přesunou do doby vlády Rudolfa II., kterou dotvoří renesanční tance a hudba, vojenské jednotky z doby před Třicetiletou válkou, šermíři i kejklíři a další vystoupení. Pro malé návštěvníky budou připraveny netradiční pouťové atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kotrmelčák, hlavotoč nebo kušová střelnice. Oslavy se uskuteční k připomenutí skutečné události, která se na Libeňském zámku stala roku 1608, kdy zde Rudolf II. a jeho bratr Matyáš Habsburský podepsali mírovou dohodu tzv. Libeňský mír.

V romantickém prostředí Libeňského zámku mohou obyvatelé nejen osmé městské části strávit příjemné večery s kulturním programem. V úterý 19. července na zámeckém nádvoří vystoupí od 19 hodin folková legenda Spirituál kvintet, která letos oslaví 56 let své existence. V pátek 12. srpna se od 20 hodin mohou zájemci přenést do časů císaře a krále Karla IV., jelikož se na zámeckém nádvoří uskuteční muzikál Noc na Karlštejně. V roli panovníka se představí Václav Vydra podporován svými kolegy Janem Rosákem, Pavlem Vítkem, Míšou Noskovou a mnohými dalšími.

Konec prázdnin všem školákům i dospělým zpříjemní tradiční Kinobus, který bude mezi 22. srpnem a 1. zářím osmkrát promítat filmové lahůdky u koupaliště Ládví a v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.

„Pokud zůstanete přes léto v Praze, určitě oceníte naši nabídku kulturních akcí, kterou jsme pro vás pro zpestření prázdninových dnů připravili. Věřím, že si kromě koupání a slunění užijete také koncerty, kino nebo historické slavnosti,“
zve na kulturní léto na Praze 8 místostarostka Alena Borhyová.
Zveřejněno: 06.06.2016 – Anna Patočková   |   Aktualizováno: 19.07.2016
Vytisknout