Kulturní léto Prahy 8

Městská část Praha 8 nezapomíná na své obyvatele ani o letních měsících a chce všem zpříjemnit horké prázdninové dny a večery.

Začali jsme již 16. června, kdy odstartoval XV. ročník Karlínského filmového léta. Festival potrvá až do 6. září a vy v jeho rámci můžete shlédnout desítky filmů domácí i zahraniční produkce.

Největší akcí letošního června budou Oslavy 200 let od založení Karlína, které se konají v sobotu 24. června na Karlínském náměstí, v Kaizlových sadech i jinde v této čtvrti. Můžete se těšit na slavnostní průvod Karlínem, jízdy kočárem nebo hodokvas. Pro malé návštěvníky budou na Karlínském náměstí připraveny netradiční pouťové atrakce jako kolotoč na ruční pohon, houpačky ve tvaru zvířecích lodiček, kotrmelčák nebo hlavotoč. Akce je lokálně spojena s hudebním festivalem United Islands of Prague, který se bude konat na území Prahy 8 vůbec poprvé (23.–24. června).

V romantickém prostředí Libeňského zámku můžete během prázdnin strávit příjemný večer při dvou představeních. V pátek 21. července na zámeckém nádvoří vystoupí od 19.00 hod. hudební uskupení Hradišťan & Jiří Pavlica, které v této plodné symbióze funguje téměř 40 let.

V pátek 11. srpna se od 20.00 hod. můžete na nádvoří přenést do atraktivního prostředí začátku 20. století a sledovat Postřižiny, původní muzikál na motivy Bohumila Hrabala, ve kterém hrají hlavní roli pivo a krásné vlasy paní sládkové.

Druhou polovinu prázdnin dospělým zpříjemní tradiční Kinobus 8, který bude mezi 7. a 10. srpnem promítat v areálu koupaliště Ládví, v termínu 28.–31. srpna se přestěhuje do Psychiatrické nemocnice Bohnice.

„Pokud zůstanete přes léto v Praze, určitě oceníte naši nabídku kulturních akcí, kterou jsme pro vás pro zpestření prázdninových dnů připravili. Věřím, že si kromě koupání a slunění užijete také koncerty, kino nebo festival,“ zve na kulturní léto na Praze 8 radní Jana Solomonová.

Více informací o Kulturním létě Prahy 8 najdete na www.praha8.cz.

Kulturní léto Prahy 8
Zveřejněno: 26.06.2017