Kulturní léto Prahy 8 zpříjemní prázdniny

Městská část Praha 8 nezapomíná na své obyvatele ani o letních měsících a chce všem zpříjemnit horké prázdninové dny a večery.

Začali jsme již 16. června 2018, kdy na zahradě vily Českého rozhlasu v Karlíně odstartoval XVI. ročník Karlínského filmového léta. Festival potrvá až do 8. září 2018 a vy v jeho rámci můžete shlédnout desítky filmů domácí i zahraniční produkce.

Poslední červnový pátek a sobota budou v Karlíně patřit hudebnímu festivalu United Islands of Prague, který se bude konat na území Prahy 8 už podruhé (22.–23. června 2018).

V romantickém prostředí Libeňského zámku můžete během prázdnin strávit příjemný večer na koncertu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers ve středu 25. července 2018 od 19.00 hodin. Čeká na vás atmosféra 30. let minulého století, kdy hudbě vládl swing, který hrály velké big bandy.

„Tímto koncertem radnice Prahy 8 přispívá k oslavám 100. výročí vzniku Československa,“ uvádí radní pro kulturu Jana Solomonová a dodává: „prvorepublikovou atmosféru večera dotvoří několik dobových automobilových veteránů, se kterými se budou moci návštěvníci koncertu zvěčnit na fotografiích.“

V letošním roce si připomeneme nejen sté výročí republiky, ale také událost o poznání smutnější, a to 50 let od tzv. Pražského jara a následné okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Na tyto padesátiny budeme ale vzpomínat vesele, a to společně s Evou Pilarovou a Bohušem Matušem, kteří ve středu 29. srpna 2018 od 19.00 hodin rozezní nádvoří Libeňského zámku hity šedesátých let.

Druhou polovinu prázdnin dospělým zpříjemní tradiční Kinobus, který bude mezi 30. červencem a 2. srpnem 2018 promítat v areálu koupaliště Ládví, v termínu 27.–30. srpnem 2018 se přestěhuje do Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Poslední prázdninová sobota bude v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice patřit Pražské komorní filharmonii, která zde uskuteční slavnostní koncert (1. září 2018) plný známých filmových melodií. Koncert bude vrcholem odpoledne pro celou rodinu, kde se budou moci návštěvníci seznámit s hudbou z mnoha pohledů pomocí tvořivých dílen.
Toto úctyhodné hudební těleso se letos přestěhovalo do Kulturního domů Ládví a toto je jeho první velký příspěvek obyvatelům městské části Praha 8.

„Pokud zůstanete přes léto v Praze, určitě oceníte naši nabídku kulturních akcí, kterou jsme pro vás pro zpestření prázdninových dnů připravili. Věřím, že si kromě koupání a slunění užijete také koncert, kino pod hvězdami nebo festival,“ zve na kulturní léto na Praze 8 Jana Solomonová.

Kulturní léto Prahy 8
Zveřejněno: 22.06.2018