Ládví ožívá hudbou díky spolupráci Prahy 8 a PKF – Prague Philharmonia

PKF logoPrestižní, renomovaný, světoznámý orchestr PKF – Prague Philharmonia získal nové sídlo v Kulturním domě Ládví v MČ Praha 8. Najdete ho zde od 1. září 2018.

Novou adresu získala PKF – Prague Philharmonia, Burešova 1661/2 Praha 8, na základě společných jednání s vedením osmé městské části. „Je pro nás ctí, že v právě v Praze 8 sídlí světově uznávané hudební těleso, dosahující mimořádných kvalit. Je to pro kulturní život naší městské části velká příležitost i výzva. Již nyní se těšíme na spolupráci, nápadů máme řadu,“ komentuje stěhování orchestru do dříve jen málo využívaného KD Ládví místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner.

„Díky Kulturnímu domu Ládví se podařilo získat kvalitní prostory pro zkoušení, důstojné zázemí pro management a zároveň také místo pro uvádění doprovodných, edukačních a školních programů. To vše pod jednou střechou, na jedné adrese,“ říká ředitel PKF – Prague Philharmonia Radim Otépka.

PKF – Prague Philharmonia otevře sezonu v Kulturním domě Ládví velkoryse. Nabídne totiž příležitost k setkání s šéfdirigentem orchestru, francouzem Emmanuelem Villaumem, a především s hvězdou zahajovacího koncertu, americkou houslistkou Sarah Chang.

„Součástí naší dohody byla rovněž příprava kulturních a edukačních programů tak, aby Ládví i Praha 8 ožili hudbou. Díky tomu jsme si mohli v sobotu 1. září užít unikátní koncert pod širým nebem Open air pro Osmičku v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice, který se rozezněl slavnými melodiemi v podání PKF – Prague Philharmonia a hostů,“ uvádí místostarosta Fichtner a doufá, že symbolický koncert ke spolupráci bude pokračovat i v dalších letech.

„Velmi rádi jsme se podíleli na akci věnované Praze 8. Koncert byl pěknou příležitostí představit se lidem, jejichž sousedy se nyní v této části metropole stáváme a předložit jim ochutnávku z hudby Mozarta, nebo Dvořáka, kterou povětšinou uvádíme v koncertních síních. Zároveň jsme jim rádi udělali radost uvedením známých melodií z oblíbených filmů,“ ohlíží se za koncertem Open Air pro 8 ředitel Radim Otépka.

Přijměte pozvání na unikátní besedu (předklad do češtiny zajištěn) s jednou z největších hvězd klasické hudby současnosti, houslistkou Sarah Chang, a šéfdirigentem PKF – Prague Philharmonia Emmanuelem Villaumem. Akce se uskuteční ve čtvrtek 13. září 2018 od 19 hodin ve velkém sále KD Ládví. Vstup je volný, více informací na webu PKF – Prague Philharmonia.

Zveřejněno: 06.09.2018