Letošní dobrovolnické úklidy výrazně zlepšily stav Čimického háje

Dobrovolníci při úklidu Čimického háje. Autor fotografie: Ludmila KasalováMěstská část Praha 8 velice vítá a podporuje pravidelné dobrovolnické úklidy Čimického háje, které se konají na jaře a na podzim za pomoci občanů koordinované neziskovou organizací Vědomý dotek. Díky této iniciativě došlo k výraznému úbytku nečistot v této důležité přírodní lokalitě Prahy 8, když například během jarního úklidu se přibližně 50 dobrovolníkům podařilo sesbírat 7 kubíků odpadu z prostoru celého háje. Na podzim již bylo na lokalitě odpadu výrazně méně. Městská část zajišťuje pro úklidy potřebné náčiní, jako jsou rukavice či pytle, a v případě potřeby také nářadí či vlastní odvoz odpadu.

Podobným způsobem letos městská část postupovala i na některých dalších lokalitách v Praze 8, díky čemuž se podařilo odstranit hned několik černých skládek. Jmenovat můžeme např. oblast Rohanského nábřeží, oblasti Máchalky, Střížkova či Čimického rybníka.

Zastupitel a předseda Komise pro životní prostředí Vít Céza k tomu sděluje „S potěšením mohu konstatovat, že díky spolupráci s občanským sektorem dochází k dlouhodobému zlepšování kvality životního prostředí v oblasti Čimického háje. Podobné spolupráce se snažíme rozvíjet i v dalších místech Prahy 8. Mnohé zanedbané lokality budeme revitalizovat, ale než se tak stane, chceme je udržovat v co nejlepším stavu.

Dobrovolníci při úklidu Čimického háje. Autor fotografie: Martin Rezek
Zveřejněno: 09.11.2015 – Tomáš Vlk
Vytisknout