Lidé na webu najdou informace o projektu na Palmovce

Městská část Praha 8 společně s firmou Metrostav zprovoznila nové internetové stránky týkající se výstavby centra Nová Palmovka. Na adrese www.novapalmovka.cz občané získají informace o projektu, který výrazně změní tvář dolní Libně. Na nových internetových stránkách občané najdou například aktuální informace o průběhu výstavby, vizualizace nebo kontakty pro pronájem komerčních prostor.

„Projekt otevře v současnosti opomíjené okolí křižovatky Palmovka pro všechny obyvatele osmého obvodu a současně poslouží jako zdroj úspor a příjmů. Naprostá většina z nás vnímá jako samozřejmost, že města mají svá radniční náměstí s podloubím, kde lidé navštěvují cukrárny, kavárny a další malé obchůdky,“ prohlásil radní MČ Praha 8 Jiří Janků. Podle něj městská část právě tímto projektem získá moderní ekvivalent takového náměstí.

Komplex má vyrůst v místech, kde jsou dnes pouze náletové dřeviny, bezdomovci a odtahové parkoviště. Nová Palmovka se stane přirozeným centrem nejen Libně, ale i celé Prahy 8.

Objekt bude vnitřně bohatý prostor nápaditě strukturovaný tak, aby umožňoval potkávání lidí v různých situacích a činnostech. Samotný prostor radnice Městské části Prahy 8 bude vstřícně otevřený zejména prostřednictvím haly v přízemí, která nabídne možnost vyřešení běžné občanské agendy hned na úrovni ulice. Jednotlivé odbory budou uspořádány okolo vnitřního zastřešeného atria tak, aby vše bylo velmi přehledné, aby občan domem nebloudil. Polyfunkční zasedací sál v přízemí může plnit i další četné kulturní funkce pro veřejnost. V prvním patře budou dvě velké zasedací místnosti. V návaznosti na nutné komunikace vzniknou na jednotlivých patrech čekací zóny, bez kterých se dům typu radnice neobejde.

Komerční prostory budou zahrnovat kanceláře třídy A, supermarket, restauraci, kavárnu, prostory pro sportovní aktivity a retail. Součástí komplexu se stane i odpovídající počet parkovacích míst ve dvou podzemních podlažích.

Harmonogram projektu

podpis smlouvy s poskytovatelem - 15.říjen 2010