MČ Praha 8 a SK Joudrs Praha zvou na Pohár vítězů poháru v softbalu žen


Ženy Joudrs vicemistryně ČR 2014Praha 8 hostí ve dnech 17.–22. srpna 2015 Pohár vítězů poháru v softbalu žen. V softbalovém areálu Joudrs Praha při ZŠ Dolákova v Praze 8 - Bohnicích se utká 13 předních evropských týmů včetně domácích Joudrs, kteří chtějí na domácím hřišti vybojovat medaile nejcennější.

Tým z Prahy 8 získal právo reprezentovat Českou republiku v letošním Poháru vítězů poháru (PVP) žen loňským vítězstvím v Českém poháru Final Four. Joudrs jsou tradičním a úspěšným účastníkem PVP: v roce 2012 v něm získali 3. místo, o rok později stříbrné medaile a logicky je cílem pro letošní rok na domácím hřišti celý turnaj vyhrát.

„Na PVP se nám vždy daří, je tedy pochopitelné, že naše ambice sahají až na stupínek nejvyšší. Pravidelně na pohárech bojujeme o medaile, ta zlatá nám však stále chybí. Myslím, že je čas si dojít pro evropský titul na domácí půdě!“, dodává k tomu Lucie Zappová, nadhazovačka Joudrs.

Věří, že Joudrsačkám pomůže bouřlivé domácí prostředí a fanoušci, kteří je neúnavně poženou do boje. V cestě za zlatým pohárem jim budou stát především Terasvogels z Holandska, nevyzpytatelné rakouské Pee Wees a hlavně italský tým Fiorini Forli, který se na stejném hřišti představil naposledy v roce 2008 při PMEZ. První zápas českého týmu je na programu v pondělí 17. srpna od 20:30 po slavnostním zahájení, a právě proti Italkám. V dresu Joudrs se představí hned 7 reprezentantek České republiky, které tvoří základ národního týmu na letošním Mistrovství Evropy žen v Holandsku.

Na co se může těšit divák


„Kromě kvalitního softbalu v podání evropské špičky a bouřlivé atmosféry při utkáních českého týmu jsme pro diváky připravili také na řadu doprovodných atrakcí. Naším přáním coby pořadatelů je, aby návštěvníci strávili v areálu příjemný letní den s aktivitami pro celou rodinu.“

„Menší děti zde najdou 2 dětské koutky s prolézačkami a herními prvky, pískoviště, trampolíny a skákací hrad. Ty větší si již spolu se svými rodiči mohou vyzkoušet softbalové dovednosti. Během zápasů jsou připravené tipovací soutěže o ceny, samozřejmostí budou komentovaná utkání i zázemí s občerstvením“, zve diváky na PVP 2015 Tomáš Kusý, předseda klubu a zároveň hlavní kouč týmu Joudrs.

Všichni fanoušci věří, že se reprezentantkám Prahy 8 bude dařit i na PVP 2015 a vybojují doma zlato. Zda se jim to podaří, bude známo v sobotu 22. srpna. I vy můžete být celý týden u toho. Choďte děvčatům z Osmičky fandit! Děti do 10 let mají vstup zdarma, čtenáři webu MČ Praha 8 mohou využít volnou vstupenku od pořadatelů turnaje.

Volná vstupenka ke stažení zde (PDF, 616 kB)
Zveřejněno: 23.07.2015
Vytisknout