MŠ Korycanská a ZŠ Palmovka chtějí být Škol(k)ou jinak – zapojily se do letošního ročníku soutěže

MŠ Korycanská a ZŠ Palmovka se účastní letošního ročníku soutěže Škol(k)a jinak o nejzajímavější mateřskou či základní školu. Podstatou soutěže je ukázat, co právě lze v mateřinkách i na základkách dělat jinak, motivovat a inspirovat ostatní i se pochlubit. Do soutěže se mohou hlásit pouze škol(k)y zřizované obcí či městem.

„MŠ Korycanské i ZŠ Palmovka držím v soutěži Škol(k)a jinak 2018 pěsti a věřím, že uspějí. Korycanská je mateřinka s integrací dětí s poruchami imunity, alergiemi, bronchiálním astmatem, či kožními ekzémy,“ komentuje zapojení do soutěže radní Anna Kroutil. „Paní ředitelka Kotrbová pro děti organizuje řadu kulturních i sportovních akcí, oceňuji také výuku angličtiny od raného věku,“ popisuje činnost MŠ Korycanská radní Kroutil.

Odloučené pracoviště MŠ Korycanská vzniklo s podporou MČ Praha 8 v roce 2001. Dětem se zdravotním oslabením je poskytována péče, jakou jim běžná mateřská škola nemůže dopřát. Na proces socializace dětí dohlíží paní učitelky, zdravotní sestry s různými specializacemi a fyzioterapeut.  Tato mateřská škola je jedinečným zařízením na území hlavního města Prahy, díky níž mohou rodiče odcházet do svých zaměstnání každý den v klidu a s vědomím, že je o dítě dobře postaráno.

Více o MŠ Korycanská 14 najdete na www.mskorycanska.cz i na našem webu v článku zde

Motto ZŠ Palmovka 8 je škola = hra, radost, poznání. „Žáci během školního roku vytvářejí obrázky k akcím školy a ročním období, které vyvěšují na plotě před budovou. Pomocí nich je veřejnost informována o tom, co se ve škole chystá a děje. Obrázky slouží zároveň jako pozvánky na dané akce," popisuje radní Kroutil, co dělá ZŠ Palmovka jinak. V letošním školním roce žáci tímto způsobem vytvořili pozvánky na Dny otevřených dveří, dále si mohli všichni kolemjdoucí prohlédnout výstavu zaměřenou na Velikonoce, projekt „Ochrana obyvatelstva za mimořádných událostí“ a jaro.

Více o ZŠ Palmovka 8 najdete na www.zspalmovka.cz.

Soutěž Škol(k)a jinak startuje již 7. května 2018.

Hlasujte i vy na facebookových stránkách Svazu měst a obcí České republiky. Vyhrává MŠ či ZŠ, která získá nejvíce lajků (bez rozlišení Super, Paráda, To se mi líbí atp.). Hlasování bude probíhat od 4. do 22. června 2018.

Zveřejněno: 09.05.2018 – Marcela Voženílková