MŠ Korycanská a ZŠ Palmovka chtějí být Škol(k)ou jinak – zapojily se do letošního ročníku soutěže

MŠ Korycanská a ZŠ Palmovka se účastní letošního ročníku soutěže Škol(k)a jinak o nejzajímavější mateřskou či základní školu. Podstatou soutěže je ukázat, co právě lze v mateřinkách i na základkách dělat jinak, motivovat a inspirovat ostatní i se pochlubit. Do soutěže se mohou hlásit pouze škol(k)y zřizované obcí či městem.

„MŠ Korycanské i ZŠ Palmovka držím v soutěži Škol(k)a jinak 2018 pěsti a věřím, že uspějí. Korycanská je mateřinka s integrací dětí s poruchami imunity, alergiemi, bronchiálním astmatem, či kožními ekzémy,“ komentuje zapojení do soutěže radní Anna Kroutil. „Paní ředitelka Kotrbová pro děti organizuje řadu kulturních i sportovních akcí, oceňuji také výuku angličtiny od raného věku,“ popisuje činnost MŠ Korycanská radní Kroutil.

Odloučené pracoviště MŠ Korycanská vzniklo s podporou MČ Praha 8 v roce 2001. Dětem se zdravotním oslabením je poskytována péče, jakou jim běžná mateřská škola nemůže dopřát. Na proces socializace dětí dohlíží paní učitelky, zdravotní sestry s různými specializacemi a fyzioterapeut.  Tato mateřská škola je jedinečným zařízením na území hlavního města Prahy, díky níž mohou rodiče odcházet do svých zaměstnání každý den v klidu a s vědomím, že je o dítě dobře postaráno.

Více o MŠ Korycanská 14 najdete na www.mskorycanska.cz i na našem webu v článku zde

Motto ZŠ Palmovka 8 je škola = hra, radost, poznání. „Žáci během školního roku vytvářejí obrázky k akcím školy a ročním období, které vyvěšují na plotě před budovou. Pomocí nich je veřejnost informována o tom, co se ve škole chystá a děje. Obrázky slouží zároveň jako pozvánky na dané akce," popisuje radní Kroutil, co dělá ZŠ Palmovka jinak. V letošním školním roce žáci tímto způsobem vytvořili pozvánky na Dny otevřených dveří, dále si mohli všichni kolemjdoucí prohlédnout výstavu zaměřenou na Velikonoce, projekt „Ochrana obyvatelstva za mimořádných událostí“ a jaro.

Více o ZŠ Palmovka 8 najdete na www.zspalmovka.cz.

Soutěž Škol(k)a jinak startuje již 7. května 2018.

Hlasujte i vy na facebookových stránkách Svazu měst a obcí České republiky. Vyhrává MŠ či ZŠ, která získá nejvíce lajků (bez rozlišení Super, Paráda, To se mi líbí atp.). Hlasování bude probíhat od 4. do 22. června 2018.

 

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 09.05.2018 – Marcela Konrádová
Vytisknout