MŠ Na Přesypu – Primární prevence hrou

Programu primární prevence v MŠ Na Přesypu se zúčastnil i pan místostarosta Tomáš TatranskýV Praze 8 probíhají již druhým rokem ve spolupráci s organizací Proxima Sociale o.p.s. programy Primární prevence pro mateřské školy. Posláním programu je podporovat zdravý životní styl a předcházet vzniku a rozvoji rizikového chování u dětí v mateřských školách v Praze 8.

Program usiluje především o to, aby se děti seznámily se základními informacemi z oblasti rizikového chování, s důvody, proč se lidé chovají rizikově a jaké má rizikové chování škodlivý vliv na lidský organismus.

Programu primární prevence v MŠ Na Přesypu se zúčastnil i pan místostarosta Tomáš Tatranský, který si spolupráci městské části se společností Proxima Sociale pochvaluje: „Jak víme z vývojové psychologie, ve věku, kdy děti chodí do mateřské školy, se formují jejich základní hodnotové postoje. Proto je nesmírně důležité předávat dětem právě v tomto věku hravou a zábavnou formou jednoduchá pravidla, která jim v životě pomůžou předcházet nepříjemným či nebezpečným situacím a nenásilným způsobem řešit konflikty.

V naší mateřské škole probíhá Program primární prevence od společnosti Proxima Sociale již druhým rokem a jsme s ním velmi spokojeni. Lektorky přistupují k dětem citlivě a na profesionální úrovni. Formou her, příběhů, pohádek a scének u dětí podporují zdravý životní styl a seznamují je s různými formami rizikového chování a jeho důsledky a možnostmi předcházení a řešení. Samozřejmostí je pravidlo ,stop‘, kdy platí, že pokud je některému dítěti aktivita nepříjemná, má možnost vždy činnost ukončit. Většinou se všechny děti zapojují s chutí a ještě po programu o probíraném tématu vypravují mladším kamarádům a učitelkám ve třídě. Děkujeme městské části, že myslí v oblasti rizikového chování i na děti z mateřských škol a že máme možnost se programu primární prevence účastnit,“ říká paní ředitelka MŠ Na Přesypu Eva Vodrážková.

Zveřejněno: 15.03.2019